Skype Lite na Android Marketu

skype

Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2009, který se konal před několika dny v Las Vegas, bylo oznámeno, že v nejbližší době bude dostupná aplikace Skype Lite pro platformu Android a další telefony s podporou Javy.
Od čtvrtka 22.ledna je aplikace dostupná ke stažení na Android Marketu. Pro další telefony je dostupná Javová verze, kterou si můžete stáhnou ze stánek skype.com. Podporované jsou modely především značek Nokia, Sony Ericsson, Samsung, Motorola nebo LG.

Podle prvních zpráv aplikace pro volání nevyužívá datové služby, ale hlasovou síť operátora. Smysl aplikace spočívá v tom, že i když neposkytuje bezplatné internetové volání, lze ji využít na mezinárodní a meziměstské hovory. Za hovor totiž zaplatíte pouze cenu místního volání. Pro telefonování ale přesto potřebujete internetové připojení. Výhdou je, že nemusíte mít rychlá data typu 3G nebo Wi-Fi, ale stačí i vesměs všude dostupné pketové připojení GPRS, respektive EDGE. Internetové připojení je potřeba pouze pro spojení s vaším Skype ůčtem, načtení seznamu kontaktů a pro aktualizaci stavu.

Přes datové připojení je realizováno také posílání textových zpráv protokolu Skype. Pro fanoušky levného volání je to možná trochu smutná zpráva. Již v minulosti se mobilní operátoři nechali slyšet, že proti mobilní internetové telefonii hodlají zavést určité kroky. Skype Lite je toho očividným výsledkem. Ve Velké Británii již například před časem mobilní operátor zablokoval porty, na kterých internetová telefonie komunikuje.

Na následujícím videu se můžete podívat na práci se Skype Lite aplikací.

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (4)