Chvíli tablet, chvíli telefon: ZTE představilo skládací mobil

skladaci mobil zte axon m

ZTE dnes představilo hodně zajímavé zařízení s názvem Axon M. Už z první fotografie si můžete všimnout toho, že telefon je něčím zvláštní. Je to totiž skládací mobil a má dva plnohodnotné displeje. Pojďme se na něj podívat blíže.

Skládací mobil ZTE Axon M se promění i v tablet

Různé spekulace o ohebných a skládacích telefonech bývaly v posledních letech spojovány hlavně se společností Samsung, která už několikrát ukázala různé koncepty. Lenovo se v tomto odvětví také činilo několika a ukázalo několik zajímavých konceptů. Nakonec s k tomu přiblížila nejvíce čínská společnost ZTE, i když jen teoreticky. ZTE Axon M nemá jeden velký displej, který se ohýbá, ale dva standardní displeje, které se rozkládají.

zte skladaci mobil

Nejedná se tak o tu budoucnost, kterou ukazoval Samsung nebo jsme ji mohli vidět třeba v seriálu Westworld. I tak se ale jedná o hodně zajímavý skládací mobil / tablet. Oba displeje jsou totožné, mají velikost 5,2“ a rozlišení 1920 x 1080 pixelů, jedná se o technologii LCD. Chrání je pak Gorilla Glass 5.

ZTE Axon M má celkem čtyři různé módy

Samotný telefon má mít čtyři různé módy, popisy ale nejsou moc zřetelné. Nejprve je tu klasický, u kterého se využívá pouze jeden displej, pak duální, který podle všeho využívá podporu více oken z Androidu 7 Nougat. Dále tu je mód, který rozšíří obrazovku na oba displeje, takže z telefonu vznikne tablet. Poslední mód je pak zrcadlení, kdy se na obou displejích zobrazí stejný obsah.

ZTE Axon M dual-screen phone first look

ZTE Axon M dual-screen phone first look

O výkon se stará Snapdragon 821, což je procesor, který jsme mohli vidět minulý rok na podzim u vlajkových modelů. Takže po výkonnostní stránce by neměl mít telefon žádné problémy. Paměť RAM se zastavila na hodnotě 4 GB, k dispozici je pak 64 GB vnitřní paměti. Kapacita baterie je 3 180 mAh, zároveň podporuje Quick Charge 3.0. Rozměry telefonu jsou v zavřeném stavu 150.8 x 71.6 x 12.1 mm.

Fotoaparát v telefonu najdeme jen jeden, který se bude dát použít jako klasicky foťák, ale i také jako selfie kamerka. I díky tomu se dá říct, že Axon M bude mít pravděpodobně nejlepší “selfie kameru” na trhu. Má totiž 20 MPx, světelnost f/1,8 a podporuje i nahrávání ve 4K rozlišení při 30 FPS. Rovnou z krabice poběží telefon na Androidu 7.1.2.

Cena skládacího telefonu ZTE

Tento skládací mobil se prozatím bude prodávat exkluzivně u amerického operátora AT&T, a to za cenu 725 dolarů. V přepočtu a po připočítání DPH a dalších poplatků, by se tak cena tohoto telefonu mohla u nás dostat na hranici 20 tisíc Kč. Pokud se tedy někdy k nám dostane.

Co říkáte na tento nový skládací mobil od ZTE?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)