Skládací mobil Samsung nebude nic levného. Má být 2x dražší než Galaxy S9

skladaci mobil samsung cena

Skládací mobil Samsung se posledních několik let objevuje v různých spekulacích a únicích. Mnohokrát jsme mohli vidět informace o tom, že se představí ten a ten rok. Nikdy se ale nepotvrdily. Důvodem odkladů je z velké části to, že Samsung chce mít dokonalé zařízení a nechtějí prodávat skládací telefon, který má i sebemenší neduhy. Nyní se díky informacím tržních analytiků objevily informace k ceně telefonu a k samotné výrobě.

Skládací mobil Samsung bude z počátku hodně limitovaný a drahý

Podle posledních informací se plánuje představení skládacího telefonu Samsung na veletrhu MWC, který se uskuteční na konci února 2019. Zdroje však dodávají, že Samsung je připraven kdykoliv představení telefonu opět odložit. Korejská společnost chce zkrátka na trh uvést odladěné zařízení a nechce dělat z prvních majitelů testery.

skladaci telefon samsung galaxy x

A nedá se tomu ani moc divit, protože cena tohoto telefonu má být obrovská. Analytici odhadují, že se vyšplhá až k částce 1 850 dolarů, to je v přepočtu s DPH cca 48 tisíc Kč. A pokud už si pořídíte takto drahé zařízení, tak rozhodně nechcete mít polofunkční telefon. Zajímavé informace se také týkají počátečních výrobních kusů. Pro celý svět má být z počátku vyrobeno 300 až 500 tisíc kusů. První měsíce tak půjde o hodně limitované zařízení a na menší trhy se například vůbec nemusí dostat.

Pokud jde o samotné specifikace telefonu, tak by měl mít displej o velikosti 7,3 palce, který ale půjde složit do velikosti 4,5 palce. Designově má vycházet z Galaxy S10. To nám ale nyní také moc neřekne, protože u Galaxy S10 se očekává větší designová změna. Samsung mění výrazněji vzhled svých vlajkových lodí každé dva roky. Viděl jsme to mohli u Galaxy S6/S7 a nyní i u Galaxy S8/S9. Chystaný Galaxy S10 by se měl zároveň představit již na začátku ledna 2019, aby právě udělal místo pro skládací telefon.

Myslíte si, že se takto vysoká cena potvrdí u skládacího mobilu Samsungu?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)