Skagen Falster 2 představeny: Chytré hodinky s NFC, GPS a minimalistickým designem

skagen-falster-2-chytre-hodinky

Na veletrhu CES 2018 se představily Wear OS hodinky Skagen Falster, které zaujaly minimalistickým designem, ale po hardwarové stránce už to taková paráda nebyla. Chybělo NFC, GPS i senzor pro měření srdečního tepu. Dnes se představilo pokračování Skagen Falster 2, které má opět minimalistický design a hlavně všechny tři hlavní funkce, které u první verze chyběly.

Skagen Falster 2 přináší hned několik nových funkcí

Druhé chytré hodinky z řady Falster mají NFC pro mobilní platby přes Google Pay, nechybí ani GPS a senzor srdečního tepu. Hodinky jsou také odolné proti vodě a prachu, splňují certifikaci IP67. Na těle hodinek se nachází dvě programovatelná tlačítka, na která si můžete přiřadit oblíbené aktivity a aplikace.

Po stránce čipsetu to je stále ta samá písnička. Používá se starý Snapdragon Wear 2100, a to hlavně z toho důvodu, že Qualcomm ještě pokračování neuvedl na trh. Představit by se měl 10. září. Nový čipset by měl přinést více výkonu a hlavně lepší výdrž baterie, která je momentálně u Wear OS hodinek tragická. To je bohužel největší mínus těchto hodinek. Sice mají perfektní design i všechny důležité funkce, ale jakmile se 12. září objeví na trhu, budou už v podstatě zastaralé. Cena hodinek bude 275 dolarů, což je v přepočtu s DPH cca 7 200 Kč.

Je to rozhodně škoda, protože design těchto hodinek je opravdu povedený. A to je v podstatě jediný důvod, proč byste si hodinky měli pořídit. Pokud se vám líbí design a nejde vám o technologie, bude Falster 2 dobrou volbou. Jinak spíše doporučujeme počkat na nové Wear OS hodinky, které již poběží na novém čipsetu.

Líbí se vám design chytrých hodinek Skagen Falster 2?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)