Situace na americkém trhu: Samsung vládne, Android stále před iOS

images

Společnost comScore zveřejnila výsledky průzkumu na americkém trhu, kde oslovila 30 000 uživatelů mobilních přístrojů a zjišťovala, která značka a systém se staly nejoblíbenějšími. Tento průzkum trval po dobu tří měsíců až do srpna. A jak to dopadlo? Podíváme-li se na mobilní systémy, tak stále vede Android s 52.6 % trhu, následuje jej iOS s 34,3 %. S poměrně velkou ztrátou se seřadily za těmito systémy BlackBerry (8,3 %), Windows Phone/Windows Mobile (3,6 %) a  Symbian (0,7 %). Mezi výrobci si nejlépe vede Samsung, který ovládá 25,7 % trhu, poměrně překvapivě se na druhém místě objevila společnost LG s 18,2 % a až třetí Apple se 17,1 %. Motorola (11,2 %) a HTC (6,3 %) již poněkud ztrácejí.

Jak je vidět, Samsung a Android vládnou i na domácí půdě společnosti Apple. Bude zajímavé sledovat, jak s tímto stavem zamíchá iPhone 5.

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)