5 věcí, které umí Google Assistant lépe jak Apple Siri

Siri vs, Google Assistant

Google Assistant je již dostupný pro většinu telefonů s Androidem 6 a výš, díky tomu má možnost využívat mnohem více lidí pokročilejšího asistenta. V mnoha věcech je na tom lépe než Apple Siri a pokud znáte zarytého fanouška Applu, který tvrdí opak, můžete mu říct, ať předvede jednu z těchto pěti věcí.

Přímá odpověď na otázky z internetu

Jedna z prvních věcí, kde je na tom Google Assistant lépe, je ve využití informací z internetu. Když se osobních asistentů zeptáte přímo na nějakou otázku, tak ve většině případů vám Google Assistant dokáže vytáhnout odpověď a rovnou vám ji řekne. Siri má s většinou otázek problém, a to dokonce i u těch jednoduchých jako je třeba „Kdo napsal Harryho Pottera“. Asistentka od Applu nám místo odpovědi, ukázala filmy.

Hledání míst v blízkém okolí

Zde oba asistenti dokážou vyhledat místa ve vašem okolí poměrně dobře. Nicméně Google Assistant navíc spolupracuje s Google Mapami, takže dává mnohem přesnější informace. Hlavně se rovnou můžete jedním kliknutím dostat do map a rychle se vydat k požadovanému místu. Když jsme se zeptali na to, kde najdeme nejbližší restaurace. Assistant nám ukázal restaurace v těsné blízkosti. Zatímco první restaurace podle Siri byla vzdálená téměř 2 kilometry daleko.

Zapamatování si toho, co jste řekli

Google Assistant si dokáže pamatovat věci, které jste mu někdy řekli, a to až do té doby, než mu řeknete, že je má zapomenout. Například jste se v minulosti zmínili, že váš oblíbený fotbalový tým je Liverpool. Assistant si to zapamatuje a když se ho pak zeptáte, dokáže vám hned odpovědět, použít se to dá i třeba když řeknete, že chceme vidět výsledky oblíbeného týmu. Apple Siri můžete říkat, kolikrát chcete, který je váš oblíbený tým, když se ji zeptáte, tak vypíše výsledky jedné ze skupin z posledního mistrovství světa, které nemá s oblíbeným týmem nic společného.

Google Assistant dokáže mluvit v cizích jazycích

To, že je Google Assistant hodně upovídaný, značí i to, že dokáže automaticky přeložit krátké věty a následně vám větu přečte správně. To se hodí v zahraničí, když se nedokážete domluvit a místní vám nerozumí. Nebudete muset luštit výslovnost, ale místo toho jednoduše zopakujete to, co řekl Assistant. Siri při stejném příkazu ukáže výsledek z Wolfram Alpha, což není zrovna ideální.

Se Siri není moc zábava

Pokud se nudíte, tak Google Assistant nabídne více věcí, kterými vás může zabavit. Když mu řeknete, že se nudíte, vybalí na vás velkou řádku různých miniher, kvízů, vtipů, dokáže číst básničky apod. Když se ale zeptáte na podobnou otázku u Siri, tak se moc zajímavé odpovědi nedočkáte. Nejvíce to jde poznat u miniher, kde Siri nenabídne ani jednu a místo toho vás bude chtít přesměrovat do Apple Music nebo iTunes obchodu.

Už jste vyzkoušeli Google Assistant? Jak byste ho srovnali s Apple Siri?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google assistant cestina

Google Assistant umí česky, ale nechce

Zprávičky David Trlica David Trlica
3 min. uložit na později

Komentáře (16)