SIKURPhone je nový zabezpečený telefon určený pro kryptoměny

sikurphone crypto

SIKURPhone je nástupcem telefonu s názvem GranitePhone. Ten se zaměřoval na bezpečnost, když šifroval všechny emaily, kontakty a konverzace. Ten vyšel tři roky dozadu, od té doby se trh posunul. Jeden z trendů posledních měsíců jsou kryptoměny a právě na to se chtějí zaměřit u SIKURPhone, který stále nabídne vysokou bezpečnost, ale zároveň funkce pro kryptoměny.

SIKURPhone se zaměřuje na bezpečnost a kryptoměny

Po stránce designu je hodně obyčejný, má displej o velikosti 5,5″, o výkon se stará neznámý MediaTek procesor, dále má 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Baterie má kapacitu 2 800 mAh, což není mnoho. Další mínus je absence 3,5mm audio konektoru. Na zadní straně najdeme 13 MP fotoaparát, přední strana má 5 MP selfie kameru. Hardware tedy není nic speciálního, hlavní unikátní funkce se schovávají jinde.

SIKURPhone kryptomeny

Šifrování zpráv, hovorů, kontaktů zůstává, nechybí ani zabezpečený webový prohlížeč. Za zmínku také stojí to, že uživatelské prostředí SIKURPhone je poměrně jednoduché a nabízí základní funkce jako je fotoaparát, ukládání a prohlížení dokumentů. Vychází z Androidu 7 Nougat, ale je značně přepracováné. Přístup k sociálním sítím jde jen přes prohlížeč a pokud chcete instalovat nějakou aplikaci, tak pravděpodobně budete mít také smůlu. Před instalací nějaké aplikace musí být totiž nejprve výrobcem upravena.

Zkrátka zabezpečení je zde na hodně vysoké úrovni. Telefon měla společnost HackerOne, která se specializuje na hledání bezpečnostních chyb v zařízeních, na celkem dva měsíce. Za tu dobu se do telefonu nedokázali dostat. Úplnou novinkou je pak vestavěná peněženka pro kryptoměny. Můžete v ní sledovat aktuální zůstatek, ukládat měnu do Cloudu společnosti SIKUR, sledovat novinky apod.

Pokud byste tento zabezpečený telefon chtěli, tak si musíte připravit poměrně dost peněz. Po stránce hardwaru jde o průměr, připlácíte hlavně za bezpečnost. A to celkem 799 dolarů, v přepočtu s DPH tak cca 20 tisíc Kč. Do prodeje by se SIKURPhone měl dostat v srpnu 2018.

Zajímáte se o kryptoměny? Chtěli byste podobný telefon?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)