Shazam umí automaticky poznávat písně jako Velký bratr

shazam_auto_ico

Relativně dlouho jsme se na našem portále nevěnovali žádné aplikaci na rozpoznávání hudby. Dnes to napravíme, protože Shazam – jeden z nejlepších programů v tomto segmentu – přišel s poměrně zajímavou a kontroverzní funkcí automatického rozpoznávání hudby.

Shazam jako dobrovolný špión do auta i na diskotéku

Nová funkce se objevuje v poslední aktualizaci, která začala být uvolňována včera. Funguje tak, že Shazam na pozadí sleduje a identifikuje veškerou hudbu, kterou uživatel poslouchá nebo jen zní v jeho okolí. Umožňuje tak uživatelům aplikace objevovat novou hudbu, aniž by museli klepnout na tlačítko.

Zní to možná trochu strašidelně – přeci jen v takovém nastavení program “uslyší” jistě víc než jen hudbu a ne každému bude vyhovovat, že ho aplikace bude poslouchat prakticky non-stop. Naštěstí jde ale o volitelnou funkci, kterou lze aktivovat a deaktivovat stiskem tlačítka Auto na úvodní obrazovce. Identifikované písně budou následně přidány na kartu Můj Shazam.

Předpokládáme, že většině uživatelů by tento režim mohl vyhovovat například při návštěvách diskoték, koncertů a hudebních festivalů. Automatická identifikace písní je také indikována v oznamovací oblasti.

Produktový manažer Shazamu Clement Haider k tomu říká: “Automatické rozpoznávání písní je funkce, která vylepšuje Shazam coby nejlepší volbu při objevování nové muziky. Jsme rádi, že ji nyní můžeme představit uživatelům Androidu. Použití je velmi jednoduché – ať už sledujete televizní seriály a chcete znát všechny ty skvělé písničky, nebo posloucháte rádio ve svém autě, můžete se soustředit na silnici a poslouchat hudbu. Aplikace pro vás automaticky připraví seznam všech písní, které jste slyšeli.”

Identifikované skladby najdete i na webu služby Shazam Identifikované skladby najdete i na webu služby Shazam

Vývojáři sice tvrdí sice tvrdí, že funkce příliš nezatěžuje baterii, nicméně její dlouhodobé používání se skoro jistě projeví na celkové výdrži. Dá se totiž předpokládat, že režim brání přechodu telefonu do hlubokého spánku.

Aktualizace s touto funkcí již je šířena standardní cestou – tedy přes Obchod Play – odkud si Shazam také můžete stáhnout a nainstalovat.

[appbox googleplay com.shazam.android]

Zdroje: androidcentral.com, androidpolice.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)