Sharp má telefon se 120Hz displejem. Rozdíl oproti Galaxy S8 je velký

sharp zeta sh4 120hz

Tento rok už jsme mohli vidět přenosné zařízení, které má displej s obnovovací frekvencí 120Hz. A to Apple iPad Pro. To je dvojnásobná hodnota, než má většina telefonů a tabletů. Sharp má i Android telefon, který má 120 Hz displej.

120Hz displej znamená plynulejší animace a rychlejší odezvy

Rychlost Androidu už se v posledních letech hodně zlepšila. Výkon čipsetů se každý rok zvyšuje a stejně tak i optimalizace systému. S trochou nadsázky by se dalo říct, že nyní „zpomaluje“ telefon hlavně displej. Obzvlášť u videa níže to jde vidět.

Na japonském trhu jsou totiž k dispozici Android telefony Sharp Aquos Zeta, které mají displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Většina telefonů přitom má 60 Hz, a to včetně Samsungu Galaxy S8, který je obecně považován za telefon s nejlepším displejem. Sharp ukazuje ale, že 120 Hz frekvence dokáže dělat divy. Rozdílů si všimnete ihned.

Očekává se, že telefony s displejem, které budou mít obnovovací frekvenci 120 Hz, se začnou objevovat v následujících letech. Momentálně se výrobci zaměřují na minimální rámečky, je dost velká šance, že jakmile se trh nabaží telefonů s minimálními rámečky, začnou přicházet telefony právě s vyšší obnovovací frekvencí.

Uvítali byste radši bezrámečkové displeje, nebo spíše displeje se 120 Hz?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)