SHARP Aquos S2 s minimálními rámečky představen

bezrameckovy-sharp-aquos-s2

Sharp na téměř bezrámečkovém designu již dříve pracoval u modelů Aquos, a to ještě před hlavní vlnou telefonů s minimálními rámečky. Nyní tato firma oficiálně představila nový model. Sharp Aquos S2 měl být podle předpokladů jedním z největších, co se týče poměru dotykové obrazovky vůči neaktivním okrajům. Pojďme se podívat, jaké jsou specifikace.

Sharp Aquos S2 v mnohém připomíná Essential Phone

Aquos S2 měl být představen v Pekingu 8. srpna, k čemuž také dnes došlo. 14. srpna by posléze i měl být dostupný na čínském trhu. Sharp Aquos S2 měl mít poměr obrazovky vůči tělu telefonu 84.95%. Jen pro srovnání u Samsungu Galaxy S8 to je 83.6% a 84% u Samsungu S8+.

bezrameckovy-sharp-aquos-s2-varianty

Nyní už s jistotou víme, že Aquos S2 skutečně poměr obrazovky k okrajům 84.95% má a dokonce sedí i umístění předního fotoaparátu. V mnohém připomíná Essential Phone od Andyho Rubina. Full HD 5,5 palcový display má rozlišení 2 040 x 1080 px a je v něm použita technologie FFD (Free Form Display), která umožnila zasadit přední kameru do oblasti aktivní části displaye.

Bezrámečkový SHARP AQUOS S2 v modré

Rozměry telefonu jsou 141,8 x 72,04 x 7,9 mm při 140 gramech. Aquos S2 dále nabídne podporu paměťových karet nebo duální 12 Mpx fotoaparát. Vše běží na systému Android 7.1 Nougat, kterému dodává výkon procesor Snapdragon 630 nebo 660 v High-Endové verzi. Stejně tak se v závislosti na verzi liší i operační paměť. Ta bude mít 4 nebo 6 Gb. Baterie s kapacitou 3020 mAh neurazí, ale ani nepotěší. Cena se pohybuje v rozmezí 8 500 až 11 500 Kč, záleží na verzi. Telefon je prozatím dostupný v Číně, dostupnost v Evropě prozatím není známá.

Zaujal vás smartphone Sharp Aquos S2?

Zdroj: fonearena.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)