Sharp Aquos R půjde po krku vlajkovým modelům. Nabídne Snapdragon 835

Sharp Aquos R

Sharp sice nepatří mezi společnosti, které by patřily v mobilním světě mezi nejznámější nebo nejprodávanější. Nicméně v historii dokázali vytvořit několik zajímavých telefonů, jako třeba Aquos Crystal, což byl první telefon s minimálními rámečky kolem displeje. Nyní se představil Sharp Aquos R, který nabídne specifikace vlajkových modelů.

Sharp Aquos R bude mít nabíjecí dock, který vás bude sledovat

Nejprve se podíváme na samotný telefon. Po designové stránce tentokrát Sharp ničím nepřekvapil. Na přední straně najdeme 5,3“ IGZO LCD displej s QHD rozlišením. Tento displej mimo jiné podporuje HDR 10 a má obnovovací frekvenci 120 Hz.

【 AQUOS R 】CONCEPT MOVIE

【 AQUOS R 】CONCEPT MOVIE

Jak už jsme psali v titulku, uvnitř telefonu najdeme nejvýkonnější čipset Snapdragon 835. K němu pak uživatelé mají 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Na zadní straně najdeme 22,6MPx fotoaparát, přední selfie kamerka má 16 Mpx. Baterie má kapacitu 3160 mAh. Určitě potěší to, že přímo z krabice telefon běží na Androidu 7.1.1 Nougat.

Sharp Aquos R dock

Nejzajímavější novinka ohledně tohoto telefonu je v nabíjecím docku. Ten je propojen s chytrou asistencí EMOP AI, která následuje hlas majitele telefonu, takže když se z druhého konce místnosti zeptáte asistenta na nějakou otázku, nabíjecí dock se k vám natočí. Sharp prozatím neuvedl cenu ani datum, kdy se telefon dostane na trh.

Napadá vás něco, na co by se mohl využít nabíjecí dock, který se otáčí podle toho, kde se zrovna nacházíte?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)