Sharp představil malý telefon, který designem připomíná Essential Phone

sharp aquos R Compact

Japonská společnost Sharp začínala s telefony, které mají minimální rámečky už před lety, mnohem dříve než se z toho stal trend. Před několika měsíci oznámili model Aquos S2, který měl podobný design jako Essential Phone. Nyní v tom pokračují u modelu Aquos R Compact, který má malý 4,9 palce velký displej.

Sharp Aquos R Compact se zařadí do střední třídy

Vypadá to, že výřezy pro selfie kameru ještě u několik telefonů uvidíme, a to i u levnějších modelů. Zajímavé je, že Sharp dokázal vměstnat na vrchní stranu i reproduktor a senzory. Bohužel to ale odnesla spodní strana, kde je opravdu velký rámeček, v něm se alespoň schovalo Home tlačítko a čtečka otisků prstů.

【AQUOS R compact】CONCEPT MOVIE

【AQUOS R compact】CONCEPT MOVIE

Jak už jsme psali výše, Sharp má 4,9” velký FullHD+ displej (2032 x1080 pixelů) a také má frekvenci 120 Hz. Co to znamená ve světě telefonů, se můžete podívat ze zprávy, kterou jsme psali minulý týden, ve zkratce má 120Hz displej plynulejší animace a rychlejší odezvy.

O výkon se stará Snapdragon 660, dále má telefon 3GB RAM a 32 GB úložiště, které jde rozšířit o microSD karty. Fotoaparát má 16 MPx, selfie kamerka pak 8 MPx. Baterie by mohla být problém, telefon má jen 2 500 mAh, podporuje alespoň Quick Charge 3.0. Dokonce splňuje i certifikaci IP68, takže je odolný proti vodě.

Rovnou z krabice poběží na Androidu 8 Oreo a nadstavbě EMOPA 7.0. Prodávat se bude v prosinci, cena nebyla zveřejněna. Bohužel se prozatím počítá s prodejem v Japonsku.

Jak se vám líbí tento design telefonů?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)