Shadowgun (Androidí Gears of War)

shadowgun444

Madfinder Games, tak se jmenuje brněnská společnost, která stvořila tuto revoluční hru, ShadowGun!  Ono slovíčko revoluční se začalo velmi často používat a většinou ne úplně oprávněně, tohle je však naprosto jiný případ. Madfinger Games už mají za sebou např. Samurai 2: Vengeance, což je také velmi povedená hra a většina Android pařmenů by ji měla znát.

Vraťme se ale k Shadowgunu…

Přemýšlím jak začít…ano už vím, začneme přirovnáním. Kdo by neznal konzolovou sérii her Gears of War s propracovanou grafikou a tak kvalitní hratelností, že se tato hra vždy dostala a bude dostávat mezi ty nejlepší hry pro konzolovky. Ten, kdo už teda s Gears of War nějakou tu zkušenost má a spustí Shadowgun, nestačí se divit.

Grafika

Máme tady hru s nejlepší grafikou pro Android. Opakuji: nejlepší grafika hry, kterou zatím můžete na OS Android hrát. Hned po spuštění a prvním rozkoukání se vaše oči zaměří především na hlavního hrdinu. Je to chlap jako hora, kterému zřejmě svalová hmota nikdy nechyběla. To, na co se však z grafické stránky zaměříte, je jeho dokonale vykreslená a vystínovaná paže. Poté si nevěřícně protřete oči, začnete běhat po místnosti, hledět kolem sebe a sledovat dechberoucí grafiku prostředí.

Po chvíli hraní zjistíte, že velmi pěkně v této hře vypadá vlastně všechno. Nepřátelé, prostředí, výbuchy, animace, prostě všechno…

Princip Hry

Jedná se o klasickou střílečku, kde ničíte různé emzáky a to jak pozemní, tak létající. Občas se vám do cesty dostanou i obří bossové. Bojový systém je z velké většiny založen na principu krýt-střelit. Takřka za každou zdí/barikádou se můžete přikrčit tak, abyste nebyli na dostřel. V těchto taktických pozicích pak vyčkáte, kdy nepřátelé vykouknou a vy po nich začnete pálit. Je to snadné, zábavné a lze se to rychle naučit. Nutností je zde vyzdvihnout finální animace zastřelených emzáků. Tím myslím, že různě odlítávají a na zem padají velice realisticky.

Hratelnost aneb míra zábavnosti

Většina Android her mi přijde strašně stereotypní. I když mě nějaká hra osloví, tak mě po krátké době přestane bavit. (jsou však samozřejmě i hry, které se dají hrát na záchoděJ celý život a prostě nezrezaví). Shadowgun je v tomto případě dost zvláštní výjimka. Neříkám, že by byl doslova stereotypní. Mění se prostředí, nepřátelé, máme zde občasné boje s bossy, ale stále má koncept klasické střílečky. Laik by řekl: prostě pořád běháte a střílíte. Jenže to je právě na Shadowgunu to zábavné. Bude vás bavit střílet, krýt se, vyčkávat na správný moment kdy vykouknete a zamíříte. I když to zní morbidně (je to jenom hra ;)), ale bude vás bavit styl, jakým se nepřátelé kácejí mrtví k zemi.

Verdikt

Shadowgun nasadil laťku hodně vysoko, na vývojáře z českého Madfingeru můžeme být rozhodně pyšní. Předvedli nám hru, která nejen skvěle vypadá, ale také se výborně hraje. V dnešní době u her toto spojení nevídáme moc často. Doufejme, že se Shadowgun dočká pokračování …

Hra ShadowGun vyjde dnes 21:00 v Americe, my Vám v co nejbližší době dodáme první video pohledy finální verze a opravdu je na co se těšit.

SHADOWGUN
MADFINGER Games, a.s.
Verze 1.0 (26. 10. 2011)
Velikost 6,1 MB
2.2+


99,49 Kč


Video, první část

Shadowgun část prvni

Shadowgun část prvni

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

shadowgun 1

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 55

Hry Jirka Pernica Jirka Pernica
3 min. uložit na později
dead trigger featured

Dead Trigger – videopohled

Hry Jirka Pernica Jirka Pernica
1 min. uložit na později
deadzone featured

SHADOWGUN: DeadZone – recenze betaverze

Hry Jirka Pernica Jirka Pernica
4 min. uložit na později
shadowgun

Shadowgun za dvacku!

Zprávičky Jirka Pernica Jirka Pernica
1 min. uložit na později

Komentáře (42)