Seriál Hra o trůny opět končí. Kam dál, napoví aplikace SeriesGuide

Bezesporu jeden z nejoblíbenějších seriálů současnosti, Hra o trůny, ukončuje svou šestou sérii. Nejeden divák tak může přemítat o tom, co sledovat dál až série definitivně skončí. Podobně ale nemusí tápat jen fanoušci tohoto seriálu, ale v podstatě jakéhokoli, protože série v podstatě vždy vychází jen jednou do roka. Hledání seriálů, které vám vyplní díru ve zbytku roku pak může připomínat detektivku. Naštěstí ale existuje aplikace SeriesGuide, která vám snadno a rychle pomůže najít přesně to, co hledáte.

game-of-thrones-memes-season-4-1

SeriesGuide: Seriály i filmy po ruce

Aplikace SeriesGuide má jednoduché rozhraní. Po prvním spuštění uvidíte prázdnou stránku s plovoucím tlačítkem “+”, kterým si do svého seznamu můžete přidat seriály, které vás někdy v minulosti zaujaly. Po rozkliknutí jednotlivých seriálů se zobrazí jejich rychlý přehled a informace o vysílání. Navíc je zde připravena karta “Série”, která vám ukáže všechny dosud vydané série a jednotlivé díly. Ty si můžete označit jako zhlédnuté, takže máte o celém seriálu parádní přehled.

Pokud si nějaké seriály vyhledáte a ještě jste je neviděli, můžete si je jednoduše přidat do seznamu “Chci vidět”, takže až vám zase skončí sezóna právě běžícího seriálu, budete moci sáhnout pro nápovědu, kam se posunout.

Jak jsme již ale zmínili, aplikace SeriesGuide se nevěnuje pouze seriálům, ale i filmům. Ty jsou zde sice jakoby do počtu, ale přesto zde jsou. Funkce jsou v podstatě stejné, jako v případě seriálů, tedy můžete je označit jako zhlédnuté či přidat do seznamu “Chci vidět”.

No a co když tedy nadejde ta chvíle, kdy nevíte na co koukat dál, protože všechny seriály již skončily? Aplikace SeriesGuide obsahuje skvělou funkci, která vám na základě vašich zhlédnutých seriálů nějaké další doporučí.

Nastavení, upozorňování a placená verze

Aplikace má jednoduché nastavení, přesto je ale přítomno vše, co byste mohli jako seriáloví diváci požadovat. Nastavit si tedy můžete například preferovaný jazyk, ve kterém seriály vycházejí, přičemž nativně je nastavená angličtina, ale nic vám nebrání přepnout do češtiny.

Nastavit si zde můžete třeba také formát číslování jednotlivých sérií a dílů nebo třeba notifikace na právě začínající či blížící se premiéry nových dílů a sezón. Stejně tak si můžete nastavit i jedno ze tří barevných témat. Témata a upozornění jsou zde ale pouze pro uživatele, kteří si aplikaci zaplatí. V Obchodě Play můžete najít SeriesGuide X Pass, který stojí 99,99,- Kč. Je zde ale i druhá možnost, a to odběr za 39,99,- Kč/rok, přičemž odběr je možné vyzkoušet zdarma.

SeriesGuide - (12) Možnosti odemknutí funkcí

Napojení na trakt.tv

Pokud jste opravdový seriálový nadšenec, pravděpodobně budete znát web trakt.tv. Jeho specializace je obdobná, nabízí navíc například i kalendář s daty premiér filmů i seriálů. Právě tento web patří k těm asi nejzajímavějším počinům, které by měl pořádný seriálový nadšenec znát. A dobrou zprávou je, že pokud již na něm máte vytvořen účet a nastřádanou nějakou sbírku, můžete ho s aplikací SeriesGuide propojit. Ta si z webu stáhne potřebné informace a svůj obsah z trakt.tv máte jednoduše v mobilu, díky čemuž nemusíte aplikaci znovu “krmit” obsahem.

[appbox googleplay com.battlelancer.seriesguide]

[appbox googleplay com.battlelancer.seriesguide.x]

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)