Selfies zabilo ročně víc lidí než žraloci

selfie_zralok_ico

V letošním roce došlo k neobvykle vysokému počtu útoků žraloků na lidi, nicméně lifestylový časopis o luxusním životním stylu a cestování Condé Nast Traveler přinesl informaci, podle které v roce 2015 zemřelo více lidí při pořizování „selfíčka“ než po útoku krvelačné ryby.

Redaktor John Dye ze serveru Android Authority k tomu podotýká, že špatná směsice ješitnosti a nevěnování pozornosti svému okolí je mnohem vražednějším faktorem než čelisti obávaného predátora. Ve stylu „Černé kroniky“ z filmu Ať žijí duchové pak uvádí konkrétní příklad, kdy 66letý muž z Japonska při své návštěvě Tádž Mahalu chtěl u královské brány pořídit fotografii sama sebe. Zakopl přitom, spadl ze schodů, čímž došlo ke zranění hlavy, jehož následkem bylo bezvědomí a poté i smrt.

Selfies zabilo ročně víc lidí než žraloci Selfies zabilo ročně víc lidí než žraloci

Co dělá tento příběh zarážejícím a smutným, je skutečnost, že nejde ani zdaleka o ojedinělé zranění při pořizování selfies. Počátkem tohoto roku pronikla do médií zpráva o 21leté ženě z Moskvy, která chtěla pořídit snímek, na kterém si míří pistolí na hlavu. Při neopatrné manipulaci však dotyčná stiskla spoušť a vážně se zranila. Méně štěstí měl Španěl, který se snažil vyfotit sám sebe během běhu před rozzuřeným býkem. V Rusku se zranění během pořizování selfies stala tak vážným problémem, že vláda zahájila kampaň, ve které varuje mladé lidi před pořizováním fotek poblíž vlaků, na střechách nebo v přítomnosti nebezpečných zvířat.

Selfies versus žraloci: 12:8

Letos bylo zaznamenáno celkem osm útoků žraloka, které skončily smrtí. Proti tomu stojí dvanáct úmrtí, ve kterých nějakým způsobem figuruje pořizování selfies. Takřka jistě se jedná o zcela zbytečná úmrtí, způsobená nepozorností. V některých oblastech a turistických lokalitách, jakou jsou zábavní parky Disney a Comic-Con, zakázali s ohledem na bezpečnost používání selfie tyčí.

Na některých místech již zakázali selfie tyče Na některých místech již zakázali selfie tyče

Pokud bychom chtěli k výše uvedeným faktům přidat nějaké to morální ponaučení závěrem, patrně bychom dodali, že je možná lepší místo sebestředného focení sebe sama zamířit objektiv fotoaparátu na zajímavé objekty v okolí.

Zdroj: Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)