Sekce Hudba v Obchodě Play otevřena pro Česko!

play_hudba_ico

Google v noci na dnešek otevřel přístup do sekce Hudba Obchodu Play několika novým zemím. Co je hlavní: je mezi nimi i Česká republika. Přístup k Hudbě dostalo také Finsko, Maďarsko, Lichtenštejnsko, Nizozemsko, Rusko a Švýcarsko. Celkem má v tuto chvíli přístup devatenáct zemí.

Sekce Hudba v Obchodě Play otevřena pro Česko! Sekce Hudba v Obchodě Play otevřena pro Česko!

Součástí nabídky je i téměř kompletní česká hudební produkce různých žánrů od známých i méně známých interpretů včetně kapely Lucie, Tomáše Kluse nebo Lucie Bílé. V rámci Hudby Google Play uživatelé najdou alba a skladby téměř 50 hudebních vydavatelství včetně mnoha lokálních jako EMI, Championship Music, Sony Music, Supraphon a Universal Music.

“Jsme nadšeni, že se nám pro uživatele České republiky podařilo zpřístupnit službu Hudba Google Play, a to se všemi dostupnými funkcemi. Ode dneška může každý nezávazně vyzkoušet kouzlo neomezeného přístupu k hudbě včetně bohatého katalogu českých i slovenských interpretů” upřesňuje Michal Zachar, marketingový manažer Googlu, a dodává “Věřím, že službu díky atraktivně nastaveným podmínkám ocení nejen majitelé Android zařízení, kteří mezi uživateli chytrých telefonů převažují, ale všichni milovníci hudby.”

Obchod Play při přístupu z telefonu

Při prvním spuštění Obchodu Play budete nejprve vyzváni k souhlasu s novými podmínkami služby Google Play. Pokud je odsouhlasíte, přibude vám na úvodní obrazovce oranžové tlačítko Hudba – skrze něj se dostanete do nově otevřené sekce. Hned na úvodní stránce je také propagována služba Naplno (“All Access”).

Souhlas s podmínkami služby Souhlas s podmínkami služby

Nová sekce Hudba Nová sekce Hudba

Služba Naplno Služba Naplno

Katalog alb a skladeb k zakoupení Katalog alb a skladeb k zakoupení

Katalog alb a skladeb k zakoupení Katalog alb a skladeb k zakoupení

Můžete koupit celé album nebo jednotlivé skladby Můžete koupit celé album nebo jednotlivé skladby

Obchod Play při přístupu z webu

Také v tomto případě bude nutné odsouhlasit podmínky služby. Poté dostanete na výběr mezi dvěma způsoby přehrávání:

  • Standardní je k dispozici zdarma a dovoluje uživateli nahrát až dvacet tisíc svých skladeb (písničky tedy nahrajete přes aplikaci Správce hudby ze svého disku do cloudového úložiště). K tomu je možné kupovat si nové skladby v Obchodě Play. Takto uloženou/zakoupenou hudbu je pak možné poslouchat na počítači skrze webový prohlížeč, v telefonu a na tabletu s Androidem v aplikaci Google Play Music.
  • Verze Naplno navíc nabízí přístup k milionům skladeb kdykoli a kdekoli, poslech rádií, přeskakování bez limitu a seznamy skladeb sestavené hudebními experty. Při registraci do 15. listopadu můžete po dobu 30 dnů vyzkoušet službu Naplno zdarma, následně za 129 korun měsíčně. Po tomto termínu bude předplatné za 149 Kč/měsíc.
Výběr mezi dvěma typy přehrávání Výběr mezi dvěma typy přehrávání

Nahrání vlastní hudby do cloudu přes Správce hudby

Jak již zaznělo, svou vlastní hudbu můžete nahrát do cloudu s pomocí aplikace Music Manager, kterou stáhnete ze stránky http://play.google.com/music, kde bude po klepnutí na odkaz pro nahrání hudby nabídnuto stažení programu.

Před zahájením uploadu písniček doporučujeme uvést do pořádku takzvané ID3 tagy v souborech – podle nich totiž cloudový přehrávač třídí skladby do alb a podle interpreta. K tomuto účelu můžete pod Windows použít například šikovnou aplikaci MP3tag.

Instalace samotná ničím nepřekvapí a na konci procesu najdete v nabídce Start novou složku Music Manager se stejnojmenným zástupcem.

Po spuštění se vás ujme průvodce, který vám pomůže s uploadem hudební knihovny. V dalším kroku následuje přihlášení k účtu Google.

Po spuštění se vás ujme průvodce Po spuštění se vás ujme průvodce

Přihlášení k účtu Google Přihlášení k účtu Google

Poté si zvolíte, odkud chcete importovat písničky – na výběr je knihovna iTunes, Windows Media Playeru, výchozí systémová složka Hudba, nebo vlastní zvolené složky.

Odkud chcete importovat písničky? Odkud chcete importovat písničky?

Výběr vlastních složek s hudbou Výběr vlastních složek s hudbou

Následně se dozvíte, kolik písniček se chystáte nahrát – celkem jich může být až dvacet tisíc. Budete také dotázáni, zdali nově přidané skladby ve zvoleném zdroji chcete v budoucnu uploadovat automaticky.

Informace o tom, kolik písniček se chystáte nahrát Informace o tom, kolik písniček se chystáte nahrát

Chcete nově přidané skladby uploadovat automaticky? Chcete nově přidané skladby uploadovat automaticky?

K aplikaci Music Manager se později snadno dostanete skrze ikonu v systémové oblasti vedle hodin. Poté již bude zahájena příprava a následně i nahrávání do cloudu.

K aplikaci se dostanete skrze ikonu v systémové oblasti K aplikaci se dostanete skrze ikonu v systémové oblasti

Příprava na upload Příprava na upload

Po dokončení nahrávání můžete začít poslouchat nahrané skladby přes webové rozhraní v prohlížeči, nebo skrze aplikaci Google Play Music v telefonu nebo tabletu.

Písničky můžete poslouchat přes web nebo aplikaci pro Android Písničky můžete poslouchat přes web nebo aplikaci pro Android

Google Play Music
Google Inc.
Verze 5.2.1224L.847622
Velikost 7,7 MB
2.2+


Zdarma

 

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (122)