Telefon Galaxy S6 se neprodává tak, jak si Samsung představoval

galaxy S6 titul

Po poměrně vlažném přijetí a ne úplně přesvědčivých prodejních výsledcích loňské vlajkové lodi společnosti Samsung – smartphonu Galaxy S5 – se tento jihokorejský gigant rozhodl začít “od nuly” a poučit se z některých chyb, které v případě Galaxy S5 udělal. To se mu u nástupce, respektive tedy nástupců, v podobě Galaxy S6 / S6 Edge sice v mnoha směrech podařilo, i přes to ale nejsou prodejní čísla novinek o nic lepší než v případě předchůdce, ba právě naopak.

samsung galaxy s6

Zatímco u modelu Galaxy S5 hlásil Samsung překonání mety 10 milionů expedovaných kusů již po 25 dnech od zahájení prodeje, modelů Galaxy S6 / S6 Edge se dohromady stejné množství kusů udalo až za 30 dní. Zvlášť upozorňujeme, že se jedná o počty kusů expedovaných, zdaleka všechny telefony tedy ještě svého majitele nenalezly – představu o poptávce zákazníků po nejvybavenějších smartphonech z dílny Samsungu si však z těchto údajů udělat můžeme. Samsung tím pádem již prakticky od startu mírně zaostává za svým plánem prodat 70 milionů kusů těchto dvou chytrých telefonů. My se sice můžeme pouze dohadovat, co může za nižší zájem zákazníků, než by si Samsung přál, jednou z nejpravděpodobnějších variant je však vysoká cena obou těchto telefonů.

Co podle vás může za neuspokojivé prodeje Galaxy S6 / S6 Edge?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (80)