Samsung pracuje na zdokonalení umělé inteligence

Samsung zdokonaluje AI

V poslední době stále více slyšíme o umělé inteligenci ze všech stran. Samsung zdokonaluje technologie potřebné pro AI. Snaží se tak udržet krok s konkurencí, která má v poslední době náskok.

Samsung zdokonaluje neustále AI

Bixby neboli umělá inteligence od Samsungu v poslední době prodělala několik pokroků. Bixby však stále ztrácí na svou konkurenci jako jsou Google Asistent, nebo Siri. Samsung tak učinil opatření, která mu pomohou udržet krok.

Samsung investoval do čínského projektu DeePhi Tech, který se zabývá hloubkovým učením (deep learning). Dále pracuje na kompresi neuronových sítí, což znamená, že se zjednodušují (zrychlují) úkony, které AI provádí. Samsung investoval také do čipových sad postavených na neuronové síti. Takové čipy mimo jiné podporují okamžité rozpoznávání řeči.

samsung zdokonaluje umělou inteligenci

Samsung již dříve získal společnost Viv Labs (založenou tvůrci AI Siri) a investoval do grafických čipů zaměřených na AI, jak uvádí web The Korean Herold. Samsung zdokonaluje nejen vývoj technologií, ale samotnou strategii celé společnosti. Stále více spolupracuje s Čínou. Nyní nelze s přesností říci, zda se jedná o technologickou, či politickou spolupráci. To se dozvíme v následujících měsících.

Jak často používáte AI?

Zdroj: androidauthority.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)