Samsung žaluje na oplátku Apple

samsung nahledovy

Před několika dny jsme vás informovali o žalobě, kterou podala společnost Apple na společnost Samsung za údajné kopírování vzhledu a stylu výrobků, především telefonu iPhone a tabletu iPad.

Od podání žaloby neuběhl ani týden, a Samsung Electronics se vytasil s žalobou proti Applu. Cuppertinskou společnost nařkl z toho, že porušuje 10 mobilních patentů Samsungu, které se týkají technologií pro úsporu energie při přenosu dat, technologií pro redukci chyb v rámci 3G komunikace, a bezdrátové komunikace obecně.

Žaloby byly podány v Jižní Koreji, Japonsku a Německu, Samsung v nich požaduje okamžité zastavení používání patentovaných technologií a samozřejmě kompenzaci.

Paradoxní je, že Apple loni představoval pro Samsung druhého nejvýznamnějšího odběratele jeho technologií (displejů apod.) hned po Sony s tržbami přes 5,7 miliard dolarů, letos by se měl Apple stát dokonce nejvýznamnějším odběratelem. Bude proto určitě zajímavé sledovat, jak se spory vyvinou, a jak ovlivní produkci obou společností.

Zdroj: Reuters via Engadget

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)