Samsung vyměnil generálního ředitele

samsung_ico

Samsung včera oznámil změnu na postu generálního ředitele. Novým ředitelem byl jmenován Kwon Oh-hyun, který ve funkci nahradil dosavadního Choi Gee-sunga, jež pracoval na této pozici od roku 2009.

Kwon Oh-hyun dosud vedl divizi Samsungu, zabývající se výrobou čipů a LCD displejů. Choi Gee-sung ani po více než třiceti letech neopouští společnost – zůstává jako člen představenstva a bude se zabývat firemní strategií.

Kwon Oh-hyun

Kwon Oh-hyun

“Stejně jako dříve, bude místopředseda Kwon dohlížet na firemní obchod s komponentami, ale ve funkci generálního ředitele se bude zabývat i záležitosti týkajícími se celé firmy,” uvádí se v prohlášení, které učinila společnost Samsung.

Kwon během své kariéry potvrdil pozici Samsungu v segmentu paměťových čipů, kde má firma na celosvětovém trhu téměř 50% podíl, a expandoval do ne-paměťových a logických čipů, jež nyní představují 40 % celkových příjmů firmy. Samsung se během toho stal výhradním dodavatelem mobilních procesorů, které pohánějí Apple iPhone a iPad – konkurenční výrobky k vlastnímu Galaxy. 59letý bývalý inženýr, který studoval elektrotechniku na Seoul National University a Stanfordu, vedl také restrukturalizaci výroby televizorů s plochou obrazovkou.

Další manažerské pozice zatím zůstávají beze změn, takže Jay Lee (syn současného předsedy Samsung Electronics Lee Kun-heea) bude nadále působit jako provozní ředitel.

Zdroje: Get Android Stuff, Engadget a Reuters.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)