Samsung vydal prohlášení k pozastavení updatu na Android 4.3 pro Galaxy S III

sgs343ico

Dlouho očekávaná aktualizace na Android 4.3 Jelly Bean pro Samsung Galaxy S III skončila velkým fiaskem, a nakonec byla pozastavena. Uživatelé se potýkali s celou řadou nepříjemných problémů, mezi kterými převažovaly:

  • Prodleva při probouzení zařízení (někdy trvalo i několik sekund, než telefon zareagoval na stisk tlačítka pro zapnutí, respektive Domů).
  • Náhodné zamrzání (vyžadující v některých případech vyjmutí baterie).
  • Vysoká spotřeba elektrické energie.
  • Problémy s přehráváním zvuku přes Bluetooth.
  • Zadrhávání během přehrávání hudby výchozí systémovou aplikací.
  • Černá obrazovka při příchozím hovoru a ukončení telefonátu.
  • Špatná správa RAM (velmi obtížná či zcela nefunkční možnost přepínání mezi aplikacemi).
  • Problémy s Wi-Fi konektivitou (neschopnost připojení, pomalé přenosy, padání spojení).
  • Občas nefungující budíky.
  • V oznamovací oblasti se objevují záznamy o dříve stažených souborech. Po smazání se po krátké době objeví znovu.

Aktualizace na Android 4.3 pro SGS3 byla vypuštěna do světa před dvěma týdny – jako první se dočkali uživatelé v Irsku (viz zprávička Samsung Galaxy S III: oficiální aktualizace na Android 4.3 spuštěna! Co přináší?). Překvapivě nebyl součástí bezpečnostní balík Samsung KNOX, který byl pro Android 4.3 přislíben. Rychlé uvolnění nasvědčovalo tomu, že cílem byla snaha přinést co nejrychleji podporu pro chytré hodinky Samsung Galaxy Gear.

Samsung kvůli problémům zastavil aktualizaci Galaxy S III! Samsung kvůli problémům zastavil aktualizaci Galaxy S III!

Krátce na to se začaly objevovat hlášení o nejrůznějších problémech, s nimiž se uživatelé po provedení updatu potýkali (viz článek Samsung Galaxy S III se po aktualizaci na Android 4.3 potýká s řadou problémů). Minulý týden pak přišla neoficiální informace, že Samsung aktualizaci pozastavil – dalo se tak soudit ze skutečnosti, že po odinstalaci Androidu 4.3 telefon hlásil nedostupnost novější verze (viz Samsung kvůli problémům zastavil aktualizaci Galaxy S III! Co bude dál?).

Po obdržení tolika stížností na aktualizaci softwaru kontaktoval server SamMobile britskou pobočku Samsung Mobile s žádostí o oficiální prohlášení k této záležitosti. Dostali následující odpověď: “V současné době šetříme ohlášené problémy s aktualizací na Android 4.3 Jelly Bean pro Galaxy S III. Aktualizační služba byla dočasně pozastavena. Máme v úmyslu pokračovat s updatováním, jakmile to bude možné.” V podobném znění odpovídá Samsung také zákazníkům, kteří ho kontaktovali.

Samsung tedy konečně oficiální cestou uznal, že update na Android 4.3 je mírně řečeno problematický. Aktualizaci s označením I9300XXUGMJ9 tedy nyní nestáhnete skrze OTA (“Over The Air” – vzduchem), ani přes Samsung KIES. Samsung ovšem ani nenaznačuje, jak dlouho potrvají opravy, což znamená, že uživatelé, kteří si již nainstalovali aktualizaci, se v dohledné budoucnosti budou muset nadále potýkat s problémy, zatímco ti, kteří update nedostali, zůstanou s Androidem 4.1 bez podpory pro Galaxy Gear a nových funkcí.

Poslední oficiální Android pro Samsung Galaxy S III je tedy v tuto chvíli více než rok stará verze 4.1.2, neboť Android 4.2 pro tento telefon výrobce pozastavil ještě před jeho vypuštěním do světa. Uvolnění zjevně neodladěného a pravděpodobně dostatečně neotestovaného firmwaru, který přidělal vrásky na čele mnoha majitelům loňské vlajkové lodi, rozhodně nezanechává dobrý dojem. Soudě dle reakcí dotčených může tato zkušenost zásadním způsobem ovlivnit postoj klientů k této značce.

O případném opětovném spuštění aktualizací pro Samsung Galaxy S III vás budeme informovat na našem webu.

Zdroje: SamMobile, Gotta Be Mobile, Android Central, Tech Radar, Trusted Reviews, Droid Life, Android Authority, Android Geeks.

android-roku-2013

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

samsung_manual_ico

Stahujte: manuál k Samsungu Galaxy S III

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (55)