Samsung vydal aplikaci pro snadný přechod na Galaxy S4

smart-switch-614×240

Na Google Play se objevila nová aplikace od Samsungu, která má uživatelům usnadnit přesun osobních dat ze zařízení řady Galaxy S na nejnovější Galaxy S4.

Můžete namítnout, že v poslední době píšeme o Galaxy S4 poměrně často. Na druhou stranu si na tento kousek mnoho českých zákazníků brousilo zuby a není tedy na škodu je poinformovat o dění kolem tohoto povedeného mobilu. Na Google Play se nyní objevil program nazvaný Samsung Smart Switch Mobile. Jedná se o software pro přenos uživatelského nastavení pomocí NFC. Aplikaci tedy stačí zapnout na obou zařízeních, přiložit je k sobě zády a přenos dat může začít.

unnamed (2) unnamed (3) unnamed (4)

Samozřejmě, zálohování probíhá i v rámci účtu Google – takže například kontakty se vám synchronizují i bez tohoto programu. Existuje ale i slušná řádka dalších informací, které lze přenést. Jedná se například o hudbu, video, fotky, poznámky, zprávy, kontakty, kalendář, nastavení S Health a další položky. V návodu je uvedeno, že se rozsah podporovaných dat může model od modelu lišit.

Krom této ryze mobilní aplikace existuje i alternativa pro stolní počítače, která podporuje navíc i zařízení jiných výrobců – Apple, Blackberry, LG a některé Nokie. V závislosti na typu přístroje lze synchronizovat kontakty, zprávy, fotky, hudbu, alarmy, pozadí plochy, seznam aplikací, kalendář, poznámky, videa, podcasty, výpisy hovorů a bookmarky. Více info a odkazy na stažení najdete na stránkách Samsungu.

Samsung Smart Switch Mobile
Samsung Electronics MSDG
Verze 1.0.130423_01 (28. 4. 2013)
Velikost 12 MB
4.0+


Zdarma

 

Zdroj: Phandroid, Samsung, Google Play

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (4)