Samsung v roce 2014 představí mobilní displeje s obrovským rozlišením 2K rok poté 4K

Samsung – 2K a 4K cover

Hon za pixely na displejích mobilních telefonů by se mohl v době FullHD zobrazovačů zdát jako překonaný, ale opak je pravdou. Přesto, že lidské oko je, ze vzdálenosti běžné pro používání telefonů, schopné rozeznat jednotlivé pixely maximálně při jemnosti okolo 300 dpi, Samsung se rozhodl udělat další krok.

Loňské vlajkové lodě, jako třeba HTC One X nebo Samsung Galaxy SIII, se pohybovaly už na samé hranici rozeznatelnosti pixelů. Díky HD rozlišení na displejích s úhlopříčkou 4,7 palce se pohybovaly těsně za hranicí 312 pixelů na palec. Jejich letošní nástupci už překročili hranici 400 dpi a HTC One dokonce disponuje aktuálně nejjemnějším displejem na našem trhu se 469 pixely na palec, Samsung Galaxy S4 jich má “jen” 441.

Samsung - trend vývoje displejů

Dle vyjádření společnosti Samsung by už v roce 2014 měly na trh dorazit displeje s rozlišením 2K, jinak řečeno, WQHD (2560 × 1440 pixelů) což by při úhlopříčce 5 palců dělalo nepředstavitelných 587 pixelů na palec. V roce 2015 by pak už mělo být běžné, aby displeje špičkových Samsungů disponovaly rozlišením 4K, čili UltraHD (3840 × 2160 pixelů).

Jedním z hlavních důvodů takto nesmyslně jemných displejů je ale trochu nečekaně příprava na flexibilní displeje. U těch by mělo zmenšení pixelů zajistit menší náchylnost na poškození a větší ohebnost.

Samsung - technologie flexibilních displejů

zdroj: AndroidGuys

Ondřej Mika
O Autorovi - Ondřej Mika

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)