Dojde i na Samsung? Společnost si patentovala telefon s výřezem v displeji

samsung telefon s vyrezem

Telefony s výřezem v displeji jsou tento rok fenoménem. Velké množství výrobců již u svých smartphonů počítá s vykrojením displeje, a to u vlajkových, ale také levnějších telefonů. Samsung ještě žádný podobný telefon s výřezem nemá. Jak ale ukazuje patent korejské společnosti, tak také nad tímto směrem uvažují.

Samsung telefon s výřezem? Možná již Galaxy S10

Nedávno představené telefony Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ se vyhnuly trendu s výřezem v displeji. Místo toho mají malé rámečky na vrchní i spodní straně. Ve výsledku poměr displeje k tělu telefonu nemají vůbec špatný. I díky tomu to vypadalo na to, že Samsung bude jednou z těch velkých společností, u které se vyhnou použití výřezu.

Jenže nový patent ukazuje, že i Samsung se minimálně rozhoduje o tom, že v novém telefonu nasadí výřez v displeji. Ve výřezu je selfie kamera, senzory a také sluchátkový reproduktor. Ihned to samozřejmě vyvolalo spekulace o tom, že se výřez objeví v Galaxy S10. To je zatím hodně divoká spekulace. A aby to bylo ještě trochu zajímavější, tak nejde jen o jeden patent, ale rovnou dva. Ve druhém patentu můžeme vidět bezrámečkový design bez žádného výřezu.

Na takový telefon si však budeme muset počkat ještě nějakou chvíli. A to do doby, dokud společnosti nenajdou způsob, jak efektivně dostat selfie kameru, sluchátkový reproduktor a senzory pod displej.

Vadil by vám výřez v telefonu Samsung?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)