Samsung plánuje selfie fotoaparát přímo v displeji telefonu 

selfie fotoaparat samsung

Snaha výrobců telefonů je tvořit telefony s co nejmenšími rámečky kolem displeje. V minulosti už jsme mohli tak vidět pod displejem schované sluchátko, některé senzory, společnost Vivo ukázala čtečku otisků pod displejem. Další na řadě může být selfie fotoaparát, jak ukazuje nový patent Samsungu. 

Selfie fotoaparát i další věci by mohly být rovnou v displeji 

Nový patent Samsungu ukazuje několik malých dírek v OLED panelu, a to nejen pro selfie fotoaparát, ale také pro sluchátko a senzory. Díky tomu se tak bude moct vytvořit zařízení s opravdu minimálními rámečky a nebude třeba ani výřezu v displeji, jak to má třeba iPhone X nebo Essential Phone. Zajímavý je také otvor na spodní straně, kde by mohlo v displeji být také domovské tlačítko.

selfie fotoaparat displej samsung

To už jsme sice od Galaxy S8 neviděli, nicméně je možné, že se zase v budoucnu zase objeví na přední straně. Může se také jednat o speciální místo pro čtečku otisků prstů pod displejem. Jde ale samozřejmě stále o patent, takže neexistuje žádné potvrzení toho, že se ve skutečnosti dočkáme takového displeje. Stačí si vzpomenout na ohebný displej Samsungu nebo i právě čtečku otisků prstů pod displejem. Patenty už jsme mohli vidět mnoho roků zpátky, ale samotný vývoj nejde vždy podle představ. 

Líbilo by se vám tohle řešení, nebo byste chtěli radši větší rámeček kolem displeje? 

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)