Samsung uvolnil aplikaci S Health do Obchodu Play

shealth_ico

Podobně, jako další přední výrobci chytrých telefonů, také jihokorejský Samsung začal distribuovat jednu ze svých proprietárních aplikací skrze oficiální repozitář Obchod Play. Řeč je o programu S Health, jenž má být pomocníkem pro zdravý životní styl. Podobně, jako u většiny konkurenčních aplikací z dílny výrobců, si i tuto nainstalujete pouze na zařízení značky Samsung, a to údajně jen s grafickou nadstavbou TouchWiz (což jistě neudělá radost uživatelům s alternativními ROMkami).

Cílem tohoto kroku tedy nemá být rozšíření aplikace na telefony a tablety jiných výrobců, nýbrž usnadnění a urychlení aktualizací na novější verze. Připomeňme, že dříve byl S Health k dispozici pouze skrze Galaxy Apps Store, přes který byl i aktualizován.

Aplikace synchronizuje data mezi kompatibilními zařízeními Samsung Galaxy, sleduje ušlé kroky, tepovou frekvenci, hladinu stresu, spánek a kalorický příjem. V současné době funguje pouze s vybranými zařízeními Samsung s operačním systémem Android 5.0 Lollipop a novějším. Uživatelé, kteří si tento program stáhnou a nainstalují, si budou moci vychutnat přepracované uživatelské rozhraní ve stylu “Material”, které debutovalo na nedávno uvedených vlajkových modelech Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge.

Nainstalovali jste si aplikaci S Health z Obchodu Play? Podělte se o své zkušenosti – zejména nás zajímá, na jakých modelech telefonu či tabletu a s jakým firmwarem jste uspěli. Diskuze pod článkem je tu pro vás!

[appbox googleplay com.sec.android.app.shealth]

Zdroje: Android Central, SamMobile, GSM Arena, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)