Samsung připravuje lesklou černou variantu Galaxy S7 a S7 Edge

samsung-pripravuje-cernou-s7-edge_ico

Objevují se informace o tom, že Samsung připravuje vydání lesklé černé varianty svých vlajkových lodí – řady Galaxy S7. Jihokorejský výrobce hodlá tímto krokem pokračovat v uvolňování nových barevných verzí. První vlaštovkou byl na konci října “korálově modrý” model S7 Edge.

Korálově modrý Samsung Galaxy S7 Edge Korálově modrý Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung má již od března ve svém portfoliu Galaxy S7 a S7 Edge v černém provedení – konkrétně variantě “Black Onyx”, nicméně stávající verze má matný povrch. Sázka na lesk by se přitom nemusela vyplatit – například iPhone 7 v černé barvě je poměrně hodně náchylný na otisky a poškrábání. Relativně malou odolnost tohoto provedení jistě potvrdí každý, kdo měl někdy lesklý černý telefon. Většina zahraničních zdrojů však hodnotí lesklé černé provedení kladně a přirovnává ho ke speciální edici, kterou letos dostali olympionici.

Samsung Galaxy S7 Edge v limitované olympijské edici Samsung Galaxy S7 Edge v limitované olympijské edici

Samsung připravuje konkurenta pro iPhone 7

Lesklá čerň (Glossy Black) bude konkurovat Applu, konkrétně iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus v temné variantě “Jet Black”. Jihokorejský výrobce chce krokem oživit zájem o devět měsíců staré modely po aféře s vybuchujícími Note 7. Potěšujícím faktem je, že černá není jen na přední a zadní straně. Černé je i kovové šasi těla, takže celkový dojem neruší například rámeček stříbrné barvy.

K zahájení prodejů černého Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge by mělo dojít v prosinci. Zatím však není jisté, zda bude novinka dostupná jen v domovské Jižní Koreji, nebo jestli půjde do distribuce po celém světě. Soudě z toho, že modrá verze už se prodává i na zahraničních trzích, bychom se ale přikláněli k tomu, že také černá verze bude dostupná i v zahraničí.

Na čínské sociální síti Weibo se už objevily první, ale nepříliš kvalitní snímky Samsungu Galaxy S7 Edge v novém provedení, takže můžete posoudit, nakolik je chystaná varianta zajímavá.

Co říkáte na připravovanou černou variantu Samsungu Galaxy S7 a S7 Edge? Líbí se vám? Nebo vám připadá zajímavější “služebně starší” korálově modrá? Jaká barva by se líbila vám?

Zdroje: sammobile.com, sammobile.com, theinvestor.co.kr, androidauthority.com, androidandme.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)