Samsung pracuje na bezdrátovém nabíjení, které by fungovalo na dálku

samsung_ico

Zájem o bezdrátové nabíjení vzrostl v roce 2012 poté, co Nokia představila model Lumia 920, který tuto technologii podporoval. Myšlenka nepřipojovat ke svému zařízení kabel se sice stala populární, ale zároveň přinesla v současné podobě možná více nevýhod, než výhod. Nabíjený telefon totiž vždy musí ležet na nabíjecí podložce, takže v případě, že vám někdo zavolá nebo zkrátka potřebujete vzít telefon do ruky, nabíjení se přeruší. Řekněte sami, jestli vám to přijde praktické.

Samsung-Galaxy-S3-Wireless-Charging-Kit

Zdá se, že Samsung nyní pracuje na vývoji technologie, která by hlavní nevýhodu bezdrátového nabíjení odstranila. Korejský gigant nedávno koupil podíl ve společnosti Power by Proxi, která se vývojem bezdrátového nabíjení na dálku zabývá. Nabíjení by mělo být realizováno principem rezonančně indukčního magnetického nabíjení. Samsung by rád tuto technologii uvedl na trh v půlce příštího roku. Zdroj blízký Samsungu navíc tvrdí, že technologie už se měla podívat do vlajkové lodi Samsungu Galaxy S4. Po sérii neúspěšných testů, byl však tento plán opuštěn.

Zatím nevíme, na jakou vzdálenost by měla nová technologie fungovat, ale pokud to bude více než pár centimetrů, potenciál a využitelnost bezdrátového nabíjení by se dramaticky zvýšil.

Zdroj: AndroidAuthority, AndroidPortal.sk

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)