Samsung používá příliš levné materiály. Nejlepší telefony dělá Huawei, říká Richard Yu

huawei-logo-300×300

Společnost Huawei si zatím příliš důvěry mezi zákazníky nevytvořila, za což z největší části může “neznámá” značka. Proč ty uvozovky? Společnost Huawei rozhodně není žádná nová firma a svou velikostí předčí většinu konkurentů na trhu s mobilními přístroji. Zakopaný pes tkví v odvětví, kterému se společnost Huawei nejvíce věnuje – výroba telekomunikačních zařízení. Tyto výrobky totiž běžný uživatel používá neustále (zejména ti čeští, Huawei se významně podílel na tvorbě našich telekomunikačních sítí), značka výrobce ale není na očích. I kvůli tomu má spousta z nás dojem, že je Huawei malá a neznámá firma. To chce Huawei změnit a potřebuje to zejména u svých mobilních přístrojů, kde se hardwarově svým sokům vyrovná, přesto mu chybí důvěra od zákazníků, která musí přijít časem.

Na CES 2013 Huawei vtrhl do nejvyššího segmentu mobilních telefonů, když představil dvojici přístrojů Huawei Ascend Mate a Ascend D2. Oba velikáni disponují velmi výkonným hardwarem a nebojí se tak srovnávat s konkurenčními výrobky například od společnosti Samsung, pomyslnou jedničkou mezi mobilními přístroji. Zejména Ascend Mate je díky své velikosti displeje 6,1″ konkurentem pro dosud největší přístroj, model Note II od Samsungu s 5,5″ displejem. Ascend D2 se pak zařadí po bok lobrů s úhlopříčkami kolem 5″, kterých bude letos požehnaně.

Huawei Ascend Mate Huawei Ascend Mate

Huawei Ascend D2 Huawei Ascend D2

Společnosti Huawei nechybí ani sebevědomí, což prozradil v rozhovoru výkonný ředitel společnost, Richard Yu. Ten nejprve potvrdil naše slova z úvodu článku, že si nejdříve musí Huawei vybudovat důvěru mezi zákazníky, poté se pozastavil nad úmrtím Steva Jobse, kvůli čemuž nyní chybějí inovace na poli mobilních technologií. Richard se opřel také do konkurenční společnosti Samsung, když prohlásil, že použitý plast v jejich přístrojích je velmi levný a že nejlepší přístroje nedělá konkurence, ale samotný Huawei.

Huawei to rozhodně nebude mít lehké, přesto představuje jeden zajímavý model za druhým. Jaké má podle vás šance?

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)