Samsung popírá podvádění v testech výkonu: “O zvyšování skóre nám nešlo”

note3-screen-big

Před  více než měsícem jsme vás informovali o nečestných praktikách společnosti Samsung, která upravila svůj systém tak, aby v určitých testovacích nástrojích běžel přístroj na vyšších frekvencích a skóre tak bylo vyšší. Jelikož zmíněnou vlastností “trpí” i nejnovější model Galaxy Note 3, velmi nás zajímalo, jak se k tomu tvůrce legendárních modelů Galaxy postaví. Výsledek nás mírně překvapil – Samsung sice přiznal, že se zařízení skutečně přetaktuje, ale důvod je úplně jiný – údajně dokáže Note 3 zvýšit frekvence, pokud daná aplikace vyžaduje maximální výkon, a o umělé zvyšování čísel nešlo. To by za normálních situací bylo přijatelné, celý svět ovšem ví, jakým způsobem měl Samsung zvyšování frekvencí zařízené – přístroj reagoval na předem dané aplikace bez ohledu na to, kolik výkonu si žádají. Inženýři Samsungu tedy jednoduše naučili přístroj zvýšit frekvenci v předem daných programech a není divu, že mezi nimi byly především testovací nástroje.

Samsung.Cheats.100113.000

Je jasné, že čísla z benchmarků většinu lidí příliš netrápí, neboť nemusí vůbec odrážet, jak je přístroj výkonný při reálném používání. Podvod se ale Samsungu příliš nepodařil, neboť je teď v očích mnoha uživatelů jako podvodník.

Jaký máte na tento podvod názor?

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)