Samsung opět aktualizuje Galaxy S III! Opraví nové sestavení XXUGMK6 všechny problémy?

sgs3_green_ico

Nepovedená aktualizace Samsungu Galaxy S III na Android 4.3, která z loňské vlajkové lodi v mnoha případech udělala prakticky nepoužitelné zařízení, rozhodně neudělala jihokorejskému výrobci dobré jméno. Je jasné, že po takovém průšvihu měla přijít hodně rychlá oprava, což se možná děje právě v těchto okamžicích – během dnešního odpoledne totiž několik majitelů “es trojky” postupně hlásilo, že obdrželi aktualizaci I9300XXUGMK6. Na začátek si ale v bodech shrňme dosavadní dění:

Dnes, tedy téměř přesně tři týdny po zastavení aktualizace, Samsung začal uvolňovat nový update – build JSS15J.I9300XXUGMK6 sestavený 28. listopadu. Předpokládáme, že mohou nastat dvě možnosti:

  • Při updatu ze sestavení XXUGMJ9 má aktualizační balíček 19,6 MB.
  • V případě zařízení, která Android 4.3 neobdržela, bude stahován několikanásobně větší objem dat (zatím nevíme přesně jak velký).
Samsung opět aktualizuje Galaxy S III! Samsung opět aktualizuje Galaxy S III!

Z našich čtenářů jako první hlásil ve 12:56 DavesMan v diskuzi pod článkem: “Právě mi S3ka (VDC) nabídla stažení aktualizace (mám ten nepovedený 4.3). Má 19,6 MB, tipuji to na tu opravu. Nejsem teď na Wi-Fi, doma vyzkouším.” Tím zažehl jiskřičku naděje pro všechny, kdož netrpělivě čekali na okamžik, kdy Samsung odstraní nastalé problémy s jejich telefonem.

Podle prvních ohlasů to vypadá, že aktualizace sice zlepšuje celkový stav, dokonalý telefon ale ještě z Galaxy S III nedělá. Například čtenář, vystupující pod přezdívkou graver, napsal: “Potvrzuji dnešní aktualizaci 19,6 MB, build I9300XXUGMK6. Subjektivně zatím jen možná menší prodleva při probuzení (ale pořád tam nějaká je), aktivace displeje po ukončení hovoru je pořád opožděná (zkoušel jsem jednou). Spotřeba zatím vyhodnotit nejde, ale ze 100% na 97% za 15 min., v tom 2 min. na Wi-Fi + 5 min. hovor, takže asi žádné zásadní zlepšení.”

V zápětí začala o pokračování aktualizace pro SGS3 informovat také zahraniční média. V diskuzi na serveru Android Geeks například jeden z novopečených “majitelů” nejnovějšího firmware narazil na blikání LED fotoaparátu při notifikacích (stačilo tuto volbu vypnout v možnostech usnadnění). Z diskuze na Android Central alespoň prozatím vyplývá, že se nová aktualizace týká jen některých evropských zemí – uživatelé z USA a Kanady ji zatím nedostávají. Na diskuzním fóru XDA uživatelé zmiňují:

  • novou aplikaci fotoaparátu (podobnou té z Galaxy S4),
  • zlepšenou odezvu systému,
  • odeznění problémů s prodlevou při probuzení telefonu,
  • lépe fungující GPS,
  • nový zvuk při odemknutí obrazovky,
  • nového správce běžících aplikací,
  • lepší správu operační paměti,
  • výrazně nižší spotřebu baterie.

Jako vždy bude pravděpodobně trvat nejméně několik dní, než se update dostane ke všem uživatelům. Dostupnost můžete kontrolovat v systémovém nastavení v sekci Info o zařízení – Aktualizace softwaru – Aktualizovat, případně přes aplikaci Kies.

Dostali jste na Samsung Galaxy S III aktualizaci I9300XXUGMK6? Podělte se o své zkušenosti a poznatky v diskuzi pod článkem!

Zdroje: čtenáři SvětAndroida.cz, Android Central, Android Geeks a XDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

samsung_manual_ico

Stahujte: manuál k Samsungu Galaxy S III

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (165)