Samsung nepředstaví v únoru na MWC Galaxy S III

sgs3

Samsung, který měl údajně v plánu oznámit svou novou vlajkovou loď pro rok 2012, označovanou jako Galaxy S III, na Mobile World Congressu v Barceloně koncem února, se podle několika zdrojů rozhodl představení odložit. Tvrdí to Chris Ziegler ze serveru The Verge, od kterého informaci převzaly další zpravodajské zdroje.

V tuto chvíli není jisté, kdy a kde nakonec dojde k představení, ale podle některých informací by se tak mělo stát ještě před začátkem léta. I když se MWC jeví jako logická volba pro odhalení Galaxy S III (koneckonců loni byl na stejné akci – dokonce den před jejím zahájením – prezentován Galaxy S II), spekuluje se, že jedním z důvodů odkladu by mohla být příliš dlouhá prodleva mezi zahájením prodejů na globálním trhu a v USA. Samsung patrně bude chtít zahájit prodej po celém světě ve stejnou dobu. Spojené státy jsou totiž pro výrobce mobilních zařízení klíčovým trhem, což si vedení Samsungu uvědomuje, zvláště, když firma úspěšně spolupracuje s většinou nebo všemi operátory. Galaxy S II byl představen na loňském MWC v únoru, ale cestu do Ameriky našel až na podzim.

Dalším možným důvodem může být čekání na procesor Samsung Exynos 5250, jehož vzorky byly předváděny na letošním CES.

I když nevíme, co přesně Samsung letos na MWC představí místo Galaxy S III, můžeme předpokládat, že uvidíme zajímavé přírůstky – možná vylepšený tablet Galaxy Tab se čtyřjádrovým procesorem? Další zvěsti hovoří o portfoliu telefonů založených na Windows Phone, čemuž nasvědčuje i ohlášení Microsoftu, který zde bude prezentovat.

Dodejme, že letošní Mobile World Congress bude probíhat od 27. února do 1. března.

Zdroje: The Verge, Droid Life, Android Police a Android and Me.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)