Samsung neoprávněně nakládal s tajnými dokumenty Applu – další spor na obzoru

Apple-vs-Samsung1

Tento příběh asi sotva kdy skončí. Soudy, které proběhly mezi americkou firmou Apple a jihokorejským gigantem Samsung, byste těžko spočítali na prstech jedné ruky. Nyní je zaděláno na další spor. O co konkrétně jde? Během předchozích soudů měly firmy vzájemný přístup ke svým tajným dokumentům, z důvodu zkoumání při jednotlivých líčeních. Na tom není nic divného a jedná se o běžnou praxi. Problémem však je, že Samsung neoprávněně zveřejnil tajné dokumenty Applu. Tedy nezveřejnil je v pravém slova smyslu, ale dal je nepovoleně k dispozici zhruba 90 zaměstnancům a 130 právníkům.

samsung-vs-apple-iphone-5-642x3941

Tajné dokumenty obsahovaly patentové dohody mezi Applem a společnostmi jako Nokia, Sharp nebo Philips. Samsung řekl, že úniků hluboce lituje. To však na jeho obranu nejspíš stačit nebude. Soudce Paul Grewal již požádal Apple, aby navrhl, jakým způsobem by Samsung měl být potrestán (čtěte jako kolik peněz by měl zaplatit).

Nekonečný soudní příběh tak píše další kapitolu.

Zdroj: The Verge 

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)