V Británii se musí Apple veřejně omluvit Samsungu

apple-vs-samsung

Spory mezi společnostmi Samsung a Apple nejsou žádnou novinkou a probíhají už velmi dlouho. Jedním z nejslavnějších sporů se stala žaloba společnosti Apple, podle které přístroj Samsung Galaxy TAB kopíruje desing iPadu. Tento spor se táhne již více než rok a ve více státech. Je pak zajímavé sledovat, jak se verdikty jednotlivých soudců liší. Asi největším překvapením je Velká Británie, kde soudce nařídil vskutku neobvyklý trest a trochu výjimečně zde vyhrála společnost Samsung na plné čáře. Společnost Apple se musí veřejně omluvit Samsungu na svých webových stránkách a v britských novinách, kde musí být čtenářům oznámeno, že přístroj Samsung Galaxy TAB v žádném případě nekopíruje desing iPadu. Prohlášení musí být na webových stránkách půl roku.

 

zdroj: http://appleigaga.com

Nepříjemné, že? Apple tak bude na svých stránkých (jen ve Velké Británii) dělat reklamu konkurenčnímu produktu, což se jen tak nevidí.

Co si myslíte o tomto rozhodnutí?

zdroj: news.cnet.comandroidauthority.com

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (gerranek) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

(Zpracoval: Jan Dolejš)

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)