Samsung kvůli problémům zastavil aktualizaci Galaxy S III! Co bude dál?

s43stop

Dlouho očekávaná aktualizace loňské vlajkové lodi Samsung Galaxy S III nakonec dostala pořádně hořkou příchuť a eufemisticky se dá označit jako velký průšvih. Pojďme si nejprve v bodech zrekapitulovat dosavadní dění:

Skoro to vypadá, jako by Samsung novou ROMku s Androidem 4.3 pořádně neotestoval, neboť nejde o drobné chybičky, ale opravdu závažné problémy, téměř znemožňující používání telefonu. Nejčastěji se majitelé Galaxy S III potýkají s rychlým vybíjením baterie, nemožností probuzení, nerozsvěcením displeje u příchozího hovoru a po jeho skončení. Časté jsou také pády aplikací, pomalé, padající či zcela nefunkční připojení přes Wi-Fi, špatná odezva či kompletní zamrznutí (především na odemykací obrazovce), které lze řešit jen vyjmutím akumulátoru.

Bylo jen otázkou času, kdy stále hlasitější negativní ohlasy majitelů “es trojek” donutí Samsung k nějaké reakci. Zatím jsme se nedočkali (a kdo ví, zda se vůbec někdy dočkáme) globálního oficiálního vyjádření či alespoň uznání problémů, ke kterým po updatu dochází, nicméně dle dostupných údajů Samsung aktualizaci pozastavil. Informace pochází od uživatelů, kteří se vrátili k předchozímu Androidu 4.1.2, a když poté zkontrolovali dostupné updaty, systém hlásil, že k dispozici žádné nejsou. Pouze britská pobočka Samsungu na Facebooku uznala problémy hlášené uživateli, kteří upgradovali své telefony na Android 4.3, s tím, že si jich je vědoma a v současné době je zkoumá.

Skutečnost, že zastavení aktualizací se týká i českých uživatelů, potvrdil v diskuzi pod článkem čtenář, který se podepsal jako Kema: “Jenom potvrzuji, že zatímco včera mi to aktualizaci přes OTA nutilo (naštěstí jsem po přečtení diskuzí odmítl), tak dneska už manuální kontrola přes OTA žádnou aktualizaci nenabízí a 4.1.2. je „poslední aktualizace“ :-)”

Samsung kvůli problémům zastavil aktualizaci Galaxy S III Samsung kvůli problémům zastavil aktualizaci Galaxy S III

Pozastavení aktualizací je sice naprosto opodstatněným krokem, rozhodně by ale Samsung udělal ještě lépe, kdyby poskytl informace o tom, co se děje, a co bude dál. Mnoho uživatelů se nyní musí potýkat se špatně použitelným telefonem bez jakékoli perspektivy na zlepšení. S ohledem na skutečnost, že zjištěné chyby mají poměrně široké spektrum možných příčin, nepředpokládáme, že by vydání opravy bylo možné v dohledné době.

Britský server PhoneArena uvádí, že kvůli problémům s aktualizací pro Samsung Galaxy S III bude odloženo uvolnění updatu také pro Samsung Galaxy Note II.

Zdroje: DroidViews, Android Headlines a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

samsung_manual_ico

Stahujte: manuál k Samsungu Galaxy S III

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (58)