Samsung je nejprodávanější značkou telefonů od O2

telefonica-o2

Společnost Telefonica O2 dnes na svém webu odtajnila statistiky prodejů mobilních telefonů, což by se mělo stávat také každý následující čtvrtek. V aktuální statistice vévodí celkem bez překvapení Samsung, který dokázal přesvědčit 45 % zákazníků O2, aby si pořídili přístroj této značky. Nejoblíbenějším telefonem klientů O2 se stal Samsung Galaxy Y, který zaujme především nízkou cenou. Na druhém místě se umístil finský výrobce Nokia, který však v letošním roce přišel o vedení a jeho podíl (nyní 37 %) se u zákazníků zmenšuje téměř každým dnem. Třetím do party nejúspěšnějších výrobců je tchajwanská společnost HTC, která však ztrácí celých 30 % na druhou Nokii.

Samsungu se povedlo v prvním čtvrtletí letošního roku svůj podíl na trhu více než zdvojnásobit oproti roku loňskému a dá se předpokládat, že si vedení udrží i po zbytek roku.

zdroj: telefonica.cz

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)