Samsung se chystá využívat naše tělo jako displej

Samsung projektor 3

Čas od času se internetem proženou zprávy o tom, že se některá z velkých společností rozhodla patentovat svůj unikátní nápad. Nejinak je tomu také nyní, neboť se objevily informace o tom, že jihokorejský gigant Samsung vzal patentový úřad útokem a rozhodl se zajistit si právo na výrobu nové technologie určené pro chytré hodinky. Konkrétně se jedná o speciální projektor, který zvládne promítnout dění z displeje hodinek přímo na naši kůži.

Samsung patentoval projektor pro chytré hodinky

Samsung projektor

Ano čtete správně, Samsung se chystá využít naše ruce jako plátno, na které bude promítán obraz. To může pomoci zejména při čtení delšího souvislého textu, které nemusí být na menším displeji hodinek zcela pohodlné. Vedle možnosti promítnutí displeje na zápěstí tak navíc dostaneme šanci ukázat přátelům, či kolegům v práci zajímavý obsah, který právě zobrazujeme v chytrých hodinkách.

Samsung projektor 1

Vedle samotného projektoru, který zvládne přenášet obraz, najdeme na hodinkách využívajících tuto technologii také druhý senzor, umožňující ovládání, aniž bychom se dotkli samotného zobrazovacího panelu. Senzor totiž zvládne zachycovat pohyby naší ruky a my tak budeme moci ovládat prostředí systému pouhým dotykem na našem zápěstí. Zajímavě zní také fakt, že tato technologie dokáže rozpoznat i psaný text.

Celý koncept zní opravdu skvěle a my doufáme, že nezůstane zavřený v dílnách vývojářů a co nejdříve na pultech obchodů najdeme hodinky disponující podobnou technologií.

Zdroj: hackread.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)