Samsung Google Nexus S – informací přibývá

samsung nahledovy

Posledních 24 hodin se nemluví o ničem jiném, než o novém telefonu od Samsungu – Nexus S. Pojďme si shrnout, co už o něm víme.

Nexus Two, neboli Nexus S, bude také znám jako Samsung GT-i9020. Bude mít Androida 2.3 Gingerbread, “nkovou” wifi (802.11 b/g/n – z FCC záznamů), ‘softwarová’ tlačítka, přední kamerku a u zadního foťáku také přisvětlovací LED diodu. Server Engadget včera přinesl jeho (údajné) fotografie, o kterých se nyní vedou diskuze, že jsou dílem Photoshopu. Server Android And Me rozebírá detail loga Google na zadní straně, které má podle Clarka Wimberlyho okolo loga oproti zbytku až příliš JPEG kompresních artefaktů a logo také nepřirozeně lemuje černá barva. Přesvědčivějším argumentem je ale chybějící symbol “TM” za logem Google. Takovou chybu by si výrobce zřejmě nedovolil.

Ať tak či onak, u Best Buy byla včera k vidění reklama, na které byl dosud nepředstavený telefon, jenž se na chlup podobal tomu z fotek Engadgetu. Best Buy taky omylem vypustil na stránky banner, který měl v sobě odkaz na předobjednávku telefonu Nexus S, avšak odkaz byl nefunkční a banner byl rychle stažen zpět. Další informace, odkud jinud než z Best Buy, upřesňují specifikace. Phandroid uveřejnil fotku interního popisu telefonu pro prodejce. Z popisu lze vyčíst následující specifikace:

  • Rozměry 12,4 x 6,35 x 1,27 cm
  • Podpora pásem EDGE/GPRS 850/900/1800/1900 a HSUPA 900/1700/2100
  • 5 MPx kamera
  • Baterie s kapacitou 1500 mAh
  • Celý název bude Samsung Google Nexus S
  • Operátorem bude T-Mobile

Zmínky o procesoru, paměti RAM nebo vnitřní paměti uvedeny nejsou.

Interní dokument pro zaměstnance z řetězce Best Buy

Informace z důvěrného zdroje serveru IntoMobile.com ze začátku listopadu tvrdí, že SDK pro Android 2.3 Gingerbread se měl objevit 11. listopadu. Pár dnů před tím, 8. listopadu, měl Samsung svojí show v New Yorku, kde měl představit něco velkého. Logicky se tak tyto dvě informace daly dohromady a očekávalo se uvedení jak telefonu Nexus S, tak Gingerbreadu. 11. listopadu je pryč a představeno nebylo ani jedno. Možným vysvětlením by mohla být zpráva serveru TechCrunch z 5. listopadu, podle které byla při testování telefonu objevena závažná hardwarová chyba a proto bylo představení telefonu posunuto (a s tím bylo taky posunuto představení Gingerbreadu). O zdroji této informace se ale TechCrunch nezmiňuje.

11. listopadu byl pro Best Buy špatným dnem. Z jeho útrob se objevila další, již čtvrtá uniklá informace o chystaném Nexus S. Podle tohoto interního dokumentu by měl být Nexus S představen už 14. listopadu (tuto neděli). Ovšem otázkou je, kdy byl tento snímek pořízený. Pokud má Nexus S opravdu závažný problém a pokud tato fotka byla pořízena ještě před odhalením oné chyby, dokument by se tak stal bezpředmětným.

Další interní dokument z Best Buy (klikněte pro zvětšení)

Jisté je, že Google Nexus S bude a že mezi prvními ho bude nabízet právě Best Buy. Na přesné datum si však zatím musíme počkat.

Martin Klapetek
O Autorovi - Martin Klapetek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (6)