Samsung Good Lock UI: proměňte TouchWiz k nepoznání s oficiální aplikací

Telefon Galaxy S7

Vlastníte telefon z dílny jihokorejského Samsungu a nejste spokojeni se vzhledem grafické nadstavby TouchWiz? Pak by vás mohlo zaujmout, že výrobce právě uvolnil aplikaci nazvanou Good Lock UI. Vlastně se nejedná ani tak o aplikaci v pravém slova smyslu, jako spíše aktualizaci tohoto kontroverzního systémového rozhraní.

Good Lock UI je (zatím?) určeno pouze pro telefony Samsung Galaxy S6, S7, S7 Edge a Galaxy Note 5 a zdarma jej můžete stáhnout z obchodu s aplikacemi Galaxy Apps. Po nainstalování se pak můžete těšit na následující novinky:

  • Nová zamykací obrazovka.
  • Předělaný vzhled přepínačů v horní liště.
  • Nový systém pro zobrazování notifikací.
  • Nový vzhled seznamu naposledy spuštěných aplikací.

Veškeré změny související s aplikací Good Lock UI se nesou ve znamení čistého designu. Nová zamykací obrazovka nyní nabízí zkratky k nejčastěji používaným aplikacím s možností ručních úprav zobrazených zkratek. Další velkou novinkou související se zamykací obrazovkou je podpora widgetů.

Nový a poměrně zajímavý je zde systém pro zobrazování notifikací. Ty lze nově přesunout do záložky keep (nebo uschovat, chcete-li) pro pozdější vyřízení. Mezi všemi notifikacemi a těmi uschovanými můžete přepínat pomocí záložek v notifikační oblasti. Smazat či přesunout do záložky keep lze jednotlivé notifikace již ze zamykací obrazovky. Notifikace lze dokonce odložit, a to o 10, 30 nebo 60 minut. To však není stále vše, nově totiž lze vytvářet také složky, do kterých lze jednotlivé notifikace třídit.

Mírně předělané jsou nyní i rychlé přepínače v oznamovací liště. Základní principy zde zůstaly zachovány – prvním stažením notifikační oblasti tak zobrazíte nepřečtené notifikace a několik základních přepínačů a druhým tažením získáte přístup ke všem rychlým přepínačům. Vzhled všech rozbalených přepínačů se pak nově podobá čistému Androidu.

Samsung-Good-Lock-Galaxy-S7-S6-Note-5-10

Poslední, na první pohled viditelnou, změnou je zde zbrusu nový vzhled obrazovky s naposledy spuštěnými aplikacemi. Pryč jsou karty s náhledy jednotlivých aplikací a namísto nich je zde seznam pouze s ikonami aplikací, tlačítkem pro jejich rychlé ukončení a případně i tlačítkem pro vyvolání režimu dvou oken. Ve spodní části této obrazovky se pak nalézají nejčastěji používané aplikace.

Samsung Good Lock UI

Co na Samsung Good Lock UI říkáte?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)