Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch představeny: Nový název, design a skvělá výdrž

chytre hodinky samsung galaxy watch

Očekávalo se, že Samsung představí nové chytré hodinky až na veletrhu IFA 2018. Nakonec společnost překvapila a odhalení se uskutečnilo již dnes při oznámení Galaxy Note 9. Už se nejedná o chytré hodinky řady Samsung Gear. Společnost se rozhodla využít svou řadu Galaxy a oznámila chytré hodinky Samsung Galaxy Watch. Mají nový design, lepší baterii a stále používají systém Tizen, i když se spekulovalo nad Wear OS.

Samsung Galaxy Watch přichází ve dvou verzích

„Nové Galaxy Watch byly navrženy pro všechny životní styly, aby pomohly zákazníkům splnit jejich potřeby. Díky delší výdrži baterie mohou zůstat déle ve spojení a lepší monitorování údajů v oblasti wellness pomáhá uživatelům dosáhnout jejich cílů – pouhým dotykem zápěstí jim přinášíme propojené zážitky,“ řekl DJ Koh ze společnosti Samsung.

samsung galaxy watch

Baterie u Galaxy Watch má u větší verze kapacitu 472 mAh, menší verze hodinek má kapacitu baterie 270 mAh. Galaxy Watch 46 mm podle testů vydrží více než 80 hodin za obvyklého využití a až 168 hodin za málo intenzivního využití), menší Galaxy Watch 42 mm se pak dostane s výdrží na více než 45 hodin za obvyklého využití a až 120 hodin za málo intenzivního využití. Díky delší výdrži baterie mohou teď hodinky snadno fungovat nezávisle na smartphonu a mohou tak skutečně autonomně poskytovat služby v oblasti volání a zpráv, map a hudby. Uživatelé také mohou zahájit a skončit svůj den ranními a večerními briefingy, které jim dají přehled o jejich aktuálním programu a úkolech i o počasí.

Druhou novinkou je větší zaměření na wellness, chytré hodinky poskytují funkce jako sledování hladiny stresu, vylepšenou funkci sledování spánku, včetně cyklů REM. Nezapomnělo se i na cvičení. Do nových hodinek se jich přidalo rovnou 21 a celkově tak nabízí 39 cvičení. Galaxy Watch jsou k dispozici ve více velikostech a stylech: ve velikosti 46 mm jsou stříbrné,
ve velikosti 42 mm černé nebo v barvě rose gold. Samozřejmostí jsou vyměnitelné pásky. U větší verze se používá 22 mm, u menší pak 20 mm.

samsung galaxy watch reminek

 

Z řady Samsung Gear přechází i kulatý otáčivý kroužek. Displej využívá Super AMOLED panel, chrání jej Gorilla DX+ sklo. O výkon se stará čipset Exynos 9110 s taktem 1,15 GHz, který doplní 4GB vnitřní paměť. RAM se liší podle koupené verze, LTE verze s eSIM má 1,5GB RAM, verze s Bluetooth má pak “pouze” 768 MB RAM. Nechybí NFCbezdrátové nabíjení s využitím WPC a také splnění certifikací 5 ATM + IP68 / MIL-STD-810G.

Cena a dostupnost chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch

V České republice budou nové hodinky Galaxy Watch v prodeji od 7. září 2018 (Bluetooth verze), přičemž předobjednávky budou probíhat od 9. srpna do 6. září 2018. Dostupnost LTE verze ještě nebyla pro český trh stanovena a závisí mimo jiné i na připravenosti operátorů podporovat řešení eSIM. Varianta s velikostí 46mm bude stát 8 490 Kč, menší verze s 42 mm stojí 7 990 Kč.

Jak se vám líbí nové chytré hodinky Samsung Galaxy Watch?

Zdroj: TK, TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)