Samsung Galaxy S7 vs. LG G5: Který TOP model letos vyhraje?

LG G5 vs. Samsung Galaxy S7

Modely Samsung Galaxy S7 a LG G5 byly již představeny, a tak o nich víme všechno podstatné. Jak si telefony vedou, když je postavíme proti sobě?

Design

Zatímco se Galaxy S7 velmi podobá svému předchůdci, v případě LG G5 se jedná o jasnou revoluci. LG se oprostilo od zažitého vzhledu, tolik typického pro většinu jeho modelů. Mírné zahnutí displeje, které je typické pro G4 a řadu Flex, už neočekávejte. Design byl do značné míry změněn a vlajková loď od LG se konečně dočkala kovového těla. Novinkou je pak modulární design umožňující uživateli vyjmout spodní stranu telefonu a nahradit ji různými moduly. Netradičnímu řešení můžeme vděčit za přístup k baterii, kterou si tak můžete sami vyměnit.

LG G5 titul

Oproti tomu Samsung vsadil na osvědčené sklo s rámečkem z kovové slitiny. Součástí evoluce je odolnost proti prachu a vodě (standard IP68), méně vystouplá čočka fotoaparátu a zakřivení na zadní straně slibující lepší úchop.

Samsung Galaxy S7

AnTuTu: Karta se obrátila?

Minulý rok byl podle AnTuTu Becnchmarku model S6 s Exynosem 7420 jasně výkonnější než G4 se Snapdragonem 808 (model 810 by k vítězství taky nestačil). Protože se evropský trh dočká verze s Exynosem 8890, dnes to naopak vypadá, že G5ka bude (alespoň podle prvních výsledků v AnTuTu) díky Snapdragonu 820 přibližně o 10 – 20% výkonnější.

Rozhodně zajímavé bude také sledovat nuance způsobené použitím polovičního počtu jader v případě výkonnějšího čipsetu.

Zajímavé změny v oblasti zadního fotoaparátu

Samsung poněkud změnil strategii a dalo by se říct, že podobně jako Apple vzdal honbu za co největším počtem megapixelů jeho snímačů. Ten se totiž v porovnání s 16 MPx u loňského modelu snížil. V nové verzi tak nabízí objektiv o světelnosti f/1.7 , rozlišení 12 MPx, optickou stabilizaci a podstatně větší pixely (1,4 μm). Fotografie by tak měly být za nižšího osvětlení podstatně kvalitnější. Všechny pixely navíc obsahují dvě fotodiody místo jedné, díky čemuž může Samsung tvrdit, že ostří tak rychle a přesně jako vaše oči.

Koneckonců se Samsung nebál ukázat, jak jeho novinka fotí v porovnání s iPhonem 6s Plus.

LG se vydalo trochu jinou cestou. Na zadní straně totiž naleznete hned dva snímače. První snímač má již klasických 16 MPx s optickou stabilizací a laserovým ostřením, druhý nabídne jen polovinu pixelů, zato s jeho pomocí můžete pořizovat fotografie ve velmi širokém úhlu – 135°. Velikost zorného pole je tak porovnatelná s lidským okem a do záběru se toho díky tomu vtěsná podstatně víc.

LG G5 5

Další technické specifikace

Co se velikosti displeje týče, nabízí LG G5 5,3″ displej oproti 5,1″ u Galaxy S7. Model od LG je o něco tenčí (7,3 mm vs. 7,9 mm), tomu ale musela být obětována část kapacity baterie, která se tím pádem snížila na 2800 mAh. Naproti tomu musíme pochválit Samsung, který kapacitu naopak navýšil na 3000 mAh.

Rychlým pohledem na specifikace zjistíte, že se jinak novinky v základních parametrech příliš neliší. Obě nabídnou displej s rozlišením 2560×1440 pixelů, Samsung klasicky s technologií SuperAMOLED, LG s technologií IPS. Oba displeje jsou chráněny sklem Corning Gorilla Glass 4 a podporují technologii stále rozsvíceného displeje, který ukazuje čas a příchozí notifikace při zanedbatelné spotřebě.

LG-G5-official-teaser-image-plus-alleged-real-photos

Velikost RAM byla v obou případech navýšena na hodnotu 4 GB. Samsung nabízí dvě verze s velikostí úložiště 32/64 GB, LG pak pouze jednu verzi s kapacitou 32 GB, přičemž obě úložiště lze uživatelsky rozšířit pomocí paměťové karty.

Rychlé nabíjení podporují obě novinky, bezdrátové nabíjení ale zůstává výhodou Samsungu. LG ovšem umožní baterii vyměňovat.

Podrobněji můžete telefony porovnat v našem katalogu.

Samsung Galaxy S7 vs. LG G51

Samsung Galaxy S7 vs. LG G52 Samsung Galaxy S7 vs LG G5 - konektivita

Více informací naleznete v našem katalogu.

Samsung Galaxy S7

 • Displej: 5,1'', SuperAMOLED, 2560 x 1440 px
 • Procesor: Samsung Exynos 8890 Octa, 8jádrový
 • RAM: 4 GB
 • Fotoaparát: 12 MPx
 • Úložiště: 32/64 GB
 • Baterie: 3000 mAh

Samsung Galaxy S7 Widget

LG G5

 • Displej: 5,3'' IPS LCD, 2560x1440
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 820
 • RAM: 4 GB
 • Fotoaparát: 16 MPx + 8 MPx
 • Úložiště: 32 GB
 • Baterie: 2800 mAh

LG G5 widget

Závěrečné zhodnocení

Vlajkovou loď LG můžeme díky vyměnitelným modulům a podstatné změně návrhu označit za jakousi divokou kartu. Podle analytických odhadů má taková novinka na poli mobilních zařízení vysokou šanci uspět. Prodejní úspěch bude ale dozajista ovlivněn jejich cenou, která nebývá u podobných novinek nejnižší. Pokud jste tedy fanoušky netradičních řešení, může pro vás být LG G5 to pravé.

Jestli se vám líbil design S6ky, ale z nějakého důvodu jste si loňský model nekoupili, mohla by stát novinka od Samsungu za zvážení.

Samsung Galaxy S7 můžeme v předprodeji na českých e-shopech ve 32GB verzi sehnat již teď s cenou startující těsně nad hranicí 19 000 Kč. Cena LG zatím nebyla stanovena. Ze zkušeností s cenovou politikou společnosti LG můžeme odhadovat cenu mírně nižší.

Z hlediska hrubého výkonu byste tak teoreticky získali za méně peněz více muziky. Design novinky ale nemusí vyhovovat všem a na oficiální cenu si budeme muset ještě chvíli počkat. Samsung navíc nejspíše vyhraje ve kvalitě pořízených snímků, vítězí u nás designem a nabídne rovněž voděodolnou konstrukci.

V našich očích je tak prozatím mírným favoritem Samsung Galaxy S7, ale rádi si obě novinky otestujeme v plnohodnotné recenzi, než dojdeme k závěru.

LG G5, nebo Samsung Galaxy S7? Čemu dáváte přednost vy?

Vítězí u vás papírové specifikace nebo se rozhodnete až na základě podrobných recenzí? Kdyby stály novinky stejně, vybrali byste si Samsung Galaxy S7 nebo LG G5? Dejte nám vědět v komentářích.

Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)