Samsung Galaxy S7 vs. iPhone 7 Plus v benchmarku: Karta se obrací?

Samsung Galaxy S7 vs. iPhone 7 Plus

Tentokrát jsme vyzkoušeli běh speciálních nástrojů, které měří „surový“ výkon procesoru a grafického čipu. Samsung Galaxy S7 vs. iPhone 7 Plus v benchmarku – jak to dopadlo?

Samsung Galaxy S7 vs. iPhone 7 Plus v benchmarku

Skoro od počátků platilo, že iPhone nabízel o poznání slabší hardwarové specifikace než jeho konkurence v říši Androidu. Papírové specifikace sice nejsou vše, je to však častý argument, proč si koupit telefon s Androidem místo iPhonu – za nižší cenu dostanete výkonnější zařízení. Telefon iPhone 7 Plus ale dostává výkonnější čtyřjádrový čip Apple A10 Fusion, který je doplněn 6jádrovým grafickým akcelerátorem. Díky 3GB RAM paměti tvoří hardware tohoto přístroje kombinaci, která se testů ani her nebojí.

Samsung Galaxy S7 používá vlastní řešení v podobě osmijádrového CPU Exynos 8890 a grafického akcelerátoru Mali-T880 MP12 (tedy 12 jader). Dokresluje to i 4GB RAM paměť a jak je vidět, Galaxy S7 opět nabízí papírově lepší výbavu. Jenže dnes už počet jader či frekvence nejsou rozhodující a daleko důležitější je, jak si přístroje povedou v praxi.

Jedním z oblíbených testů jsou benchmarky, které mají dvě mince – prozradí nám celkem přesně surový výkon čipu a dá se tedy podle nich zjistit, jak výkonný vlastně telefon je. Na druhou stranu jsou to stále jen čísla a nemusí vůbec souhlasit s tím, jak je telefon ve výsledku rychlý a plynulý ve hrách či systému. Výsledky proto vždy bereme jen jako orientační.

iPhone 7 Plus vs. Samsung Galaxy S7 – Geekbench 4

iPhone 7 Plus vs. Samsung Galaxy S7 - Geekbench 4

iPhone 7 Plus vs. Samsung Galaxy S7 – AnTuTu benchmark

iPhone 7 Plus vs. Samsung Galaxy S7 - AnTuTu benchmark

Jak to dopadlo? iPhone 7 Plus vítězí

Na obou telefonech jsme spustili nejnovější verze nástrojů AnTuTu a GeekBench 4. V obou aplikacích získal iPhone 7 Plus více bodů než Samsung Galaxy S7. V testu AnTuTu nasbíral iPhone více než 183 000 bodů, Galaxy S7 pak „jen“ 135 000 bodů. Podíváme-li se na výsledky detailněji, zjistíme, že iPhone 7 Plus vítězí ve všech aspektech – v CPU, GPU i rychlosti paměti RAM.

Podobné je to i u testu v Geekbench, kde iPhone získal skóre 5550 v testu více jader a 3341 bodů na výkon jednoho jádra. Samsung Galaxy S7 je pak na tom s 5079 a 1843 body o něco hůře. Zde se opět ukazuje, že papírové specifikace nemusí automaticky znamenat vyšší výkon.

samsung-galaxy-s7-vs-iphone-7-plus-geekbench-copy

Co říci závěrem? Snad jen – nevěřte na čísla. A to v obou případech. Pohled na papírové specifikace a počet jader vám rozhodně nezajistí rychlý a plynulý telefon. No ale i obráceně – vysoký počet bodů v benchmarcích ještě nemusí znamenat, že bude telefon ve hrách plynulejší než telefon s menším počtem bodů. Tuto myšlenku jsme vlastně probrali v článku Jsou dnes hardwarové specifikace telefonu opravdu tak důležité?

Co říkáte na výsledky Samsung Galaxy S7 vs. iPhone 7 Plus v benchmarku?

Za zapůjčení děkujeme společnosti T-Mobile.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)