6 důvodů, proč vyměnit Samsung Galaxy S6 za nový Galaxy S7

samsung-galaxy-s7-edge-

Na první pohled stejné, ale ve skutečnosti přece jen jiné – takové jsou Samsungy Galaxy S6 a Galaxy S7. S jakými podstatnými novinkami přišla nová generace jihokorejské vlajkové lodi? Vyplatí se majitelům předešlé generace upgradovat, nebo bude lepší, když si ještě rok počkají? Vybrali jsme ty nejpodstatnější novinky, které by vás k výměně stávajícího Galaxy S6 za novější model mohly přimět.

1. Fotoaparát

Pravděpodobně největší změnu prodělal fotoaparát a ne, evoluce zdaleka nespočívá jen v menším výstupku na zádech. Samsung se, pro někoho možná trochu překvapivě, rozhodl nenavyšovat počet megapixelů, ale naopak jej snížit. Galaxy S7 tak nabídne 12MPx snímač, ovšem velikost pixelů u něj poporostla na 1 µm. Fotoaparát se pak nově naučil také ostřit pomocí všech pixelů. Skvěle pak zní informace o použití objektivu o světelnosti f/1.7, ve spojení s optickou stabilizací by tak neměl být problém pořídit kvalitní snímky i za horšího světla.

2. Voděodolnost

S příchodem Galaxy S6 sice Samsung započal velkou designovou revoluci a konečně se zbavil celoplastového zpracování, zároveň však zapomněl na odolnost proti vodě. Za toto rozhodnutí si výrobce ve finále vysloužil příval kritiky. Samsung se naštěstí poučil a s příchodem Galaxy S7 hlásá také návrat vodědolnosti. Telefon pak splňuje konkrétně odolnostní standard IP68, který deklaruje plnou odolnost vůči vniknutí prachu a částečnou odolnost vůči vniknutí vody.

Samsung Galaxy S7 voděodolnost

3. Baterie

U nového modelu si polepšila také kapacita baterie, a to konkrétně o 450 mAh. Namísto původních 2550 mAh tak nová generace top modelu Samsungu nabídne celých 3000 mAh. Samsung se rozhodl zůstat u nabíjení pomocí micro USB a novému oboustrannému konektoru USB-C se tak nadále vyhýbá. Vylepšení se však dočkalo alespoň bezdrátové nabíjení, které je nyní rychlejší než kdy dřív – dle Samsungu pomocí něj plně nabijete Galaxy S7 za 2 hodiny.

galaxy-s7-wireless-charging

4. Slot na microSD

Další důkaz, že se Samsung rozhodl u nového modelu vyslyšet přání uživatelů. Slot pro paměťovou kartu dnes sice rozhodně nelze označit za nijak zvlášť revoluční vychytávku, pro celou řadu uživatelů je však jeho přítomnost stále podstatná. Byť má velké interní úložiště v porovnání s paměťovou kartou také své nesporné výhody, rozhodně není na škodu mít možnost relativně levně rozšířit dostupné úložiště v telefonu o dalších až 200 GB.

Samsung Galaxy S7 microSD

5. “Stále zapnutý” displej

Zajímavou novinkou, se kterou na letošním MWC vyrukovalo také LG G5, je takzvaný “stále zapnutý” displej. Díky této funkci vidíte na displeji důležité informace, i když se telefon nachází v režimu spánku. Takto můžete mít neustále přehled o aktuálním čase, notifikacích či kalendáři. Teoreticky by novinku mohl používat každý telefon s displejem typu OLED, Samsung však momentálně neplánuje její nasazení i ve starších modelech. V Obchodě Play však lze nalézt hned několik podobně fungujících aplikací, mezi které patří například aplikace Glance Plus. Stejně dobré a především k baterii šetrné jako řešení přímo od výrobce však tyto aplikace nejspíš nikdy nebudou.

it-has-an-always-on-screen

6. Výkon

Změny se pochopitelně dotkly také výkonu zařízení a Samsung Exynos 7420 Octa byl nahrazen zbrusu novým chipsetem Exynos 8890 Octa. Nový chipset má, dle slov samotného Samsungu, nabídnout až o 30 % výkonnější procesor a dokonce o až 64 % výkonnější grafiku. Samsung Galaxy S7 také nabídne 4 GB RAM, což je o 1 GB více než předchůdce. Aby bylo jak výkon využít, Galaxy S7 podporuje nový grafický standard Vulkan. I přesto však nepředpokládáme, že by neměl být výkon staršího Galaxy S6 v dohledné době na nějakou hru stačit. Aby výrobce zabránil přehřívání novinky, osadil ji také zbrusu novým chlazením.

Samsung Galaxy S7 12

Parametry nového Samsungu Galaxy S7 a jeho předchůdce můžete porovnat v našem katalogu Android zařízení.

Myslíte, že se přechod ze Samsungu Galaxy S6 na novější Galaxy S7 vyplatí?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)