Bude Samsung Galaxy S7/S7 Edge odolný proti vodě?

galaxy_s7_odolny_proti_vode

Indonéské zastoupení Samsungu publikovalo několik oficiálních propagačních obrázků a jeden reklamní spot s očekávanými modely Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Video přitom ukazuje jednu poměrně nečekanou vlastnost těchto novinek: měly by být odolné proti vodě.

Na co se u modelů Galaxy S7 a S7 Edge můžeme těšit?

Podle obrázků budou mít nové telefony lepší ochranu osobních údajů, nicméně zatím můžeme jen spekulovat, oč konkrétního by se mělo jednat. Další komunikovanou vlastností je design, který by prý měl být “neodolatelný.”

Nový fotoaparát si údajně poradí se všemi potenciálními problémy při fotografování ve zhoršených světelných podmínkách. Modely Galaxy S7 mají doslova vnést “světlo do noci.” Asi největším překvapením je deklarovaná odolnost proti vodě.

Reklamní spot sice naznačuje pouze nižší stupeň krytí, kdy uživatelka pracuje s mobilem během silného deště, podle některých zahraničních zdrojů by však Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge měl bez úhony přestát ponoření do hloubky až jednoho metru. To ostatně zobrazuje i obrázek s obrysem telefonu obklopeným bublinkami.

https://youtu.be/EHaxUZPyomg

V propagačním spotu účinkuje indonéská atletka Dellie Threesyadinda, která telefon Samsung Galaxy S7 Edge používá při svých tréninkových aktivitách, mimo jiné i v dešti. Nikde v klipu sice není zmíněno, že se jedná o očekávaný model a přinejmenším po vizuální stránce je to takřka identické zařízení, jako loňský Galaxy S6 Edge, ovšem v poněkud neobvyklém barevném provedení. Pochybnosti ale rozptyluje fakt, že z řady Galaxy S6 není ani jeden telefon odolný proti vodě. Video také potvrzuje přítomnost rychlého bezdrátového nabíjení.

Neodolný, odolný, neodolný, odolný…

Z hlediska odolnosti proti vodě jde Samsung takřka “ode zdi ke zdi.” Telefony Galaxy S, Galaxy SII, Galaxy SIII a Galaxy S4 neposkytovaly ani ten nejnižší stupeň krytí. Galaxy S5, který přišel na trh v roce 2014, měl odolnost podle certifikace IP 67 (proti ponoření do vod na 30 minut do hloubky 1 metr). O rok později ale jihokorejský výrobce překvapil faktem, že u celé řady Galaxy S6 žádnou odolnost proti vodnímu živlu nedeklaroval.

Podle dosavadních zpráv dostane vlajková loď Galaxy S7 novou funkci Always-ON (stále aktivní displej) a nejlepší aktuálně dostupný hardware.

Oficiální představení těchto telefonů se bude konat již tuto neděli 21. února 2016 na výstavě Mobile World Congress, kde budou přítomni i redaktoři našeho portálu, kteří vás budou o veškerých novinkách podrobně informovat.

Zdroje: Hi-Tech, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)