Samsung Galaxy S5 údajně přijde v dubnu společně s novými hodinkami Galaxy Gear

s5_ico

Poté, co jsme se v listopadu dočkali pátého telefonu Nexus, začala pozornost médií i zákazníků směřovat k dalšímu očekávanému telefonu – Samsungu Galaxy S5. Ruku v ruce se zájmem jdou spekulace, takže už jsme například slyšeli “zaručené” zvěsti o tom, že pátý Galaxy S spatří světlo světa na veletrhu CES v Las Vegas. To se, s ohledem na fakt, že CES dnes končí, očividně nestalo. Dalším často skloňovaným termínem bývá konec února, kdy v Barceloně proběhne nejvýznamnější výstava elektroniky a mobilní techniky – Mobile World Congress (MWC).

Nejpravděpodobnější je ale varianta, že Samsung představí Galaxy S5 v podobném duchu a termínu, jako loni – tedy v březnu v rámci samostatné akce Samsung Unpacked (Galaxy S4 byl představen v hudební hale Radio City v New Yorku 14. března). V tomto případě není zdrojem informace “Internet” ani “agentura JPP”, ale renomovaná agentura Bloomberg, odkazující se na viceprezidentku mobilní divize Lee Young Hee, což zprávě nesporně dává větší váhu.

Jeden z mnoha konceptů Samsungu Galaxy S5 Jeden z mnoha konceptů Samsungu Galaxy S5

Podle Bloombergu bude nová vlajková loď jihokorejské společnosti k dispozici v dubnu, takže její oznámení lze očekávat s největší pravděpodobností v březnu. Zdroj rovněž uvedl, že Samsung připravuje odpověď na snímač otisků prstů, kterým vybavil Apple svůj iPhone 5S. Údajně by se mělo jednat o skener oční duhovky, na který Samsung v listopadu získal patent, takže pravděpodobnost jeho výskytu v Galaxy S5 je poměrně vysoká. Tento způsob autentizace by měl zajistit bezpečí dat v mobilním telefonu, neboť odemknout zařízení bude moci výhradně jeho majitel.

Jaký bude Samsung Galaxy S5? V tomto směru výrobce spíše mlží, nicméně kromě velikosti displeje se od současné verze bude lišit také designem. Ostatně fakt, že se Galaxy S4 neprodával tak dobře, jak firma čekala, je často zdůvodňován příliš malými inovacemi proti předchozí generaci.

Jeden z mnoha konceptů Samsungu Galaxy S5 Jeden z mnoha konceptů Samsungu Galaxy S5

Pokud jde o technické parametry Galaxy S5, zvěsti tvrdí, že novinka bude mít displej s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů, 64bitový procesor Samsung Exynos, 3 GB operační paměti a 16Mpx fotoaparát.

Dalším důležitým hardwarem, který Samsung chystá k prezentaci, je druhá generace chytrých hodinek Galaxy Gear. Viceprezidentka společnosti Lee Young Hee řekla, že zařízení přinese více pokročilých funkcí a bude méně těžkopádné. Samsung připustil, že původní náramkové hodinky nebylo přesně to, co chtěli pro své první vydání, ale firma byla pod tlakem a potřebovala dostat výrobek na trh co nejdříve, protože se obávala konkurenčního řešení od Apple. Konkrétně se mluví o tom, že druhá generace Galaxy Gear bude umět měřit tepovou frekvenci a počítat spálené kalorie.

Zdroje: Hi-Tech, Phandroid, Android and Me, Bloomberg, Mobil Telefon, Android Headlines, Neowin.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)