Samsung Galaxy S5 Mini: unikly specifikace a další fotografie

galaxy_s5_mini_ico

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung je znám vydáváním nepřeberného množství variant svých mobilních vlajkových lodí, zejména pak řady Galaxy S. Cílem této aktivity je snaha dostat svůj produkt do každého segmentu trhu. Po uvolnění modelu Galaxy S5 se tak pozornost médií zaměřila na očekávané “odvozené modifikace” Zoom, Active a Mini. Samsung následně 29. dubna představil “foto-mobil” Galaxy K Zoom, neformálně označovaný jako Galaxy S5 Zoom (viz naše aktualita Samsung Galaxy K Zoom oficiálně představen – „fotomobil“ se 20Mpx snímačem) a poté koncem minulého týdne také Galaxy S5 Active, byť zatím jen ve verzi pro amerického operátor AT & T (viz Samsung Galaxy S5 Active oficiálně představen pro USA).

Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy S5 Mini Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy S5 Mini

Z očekávaných “derivátů” Galaxy S5 tak zůstává zahalen rouškou tajemství jen jediný – Galaxy S5 Mini – kolem kterého stále koluje mnoho dohadů a spekulací. Ty na konci týdne podpořil nejmenovaný zdroj, který serveru SamMobile poslal několik fotografií a údajné technické parametry tohoto telefonu.

Podle obrázků to vypadá, že Galaxy S5 Mini bude mít design shodný s Galaxy S5, včetně zaoblených rohů a perforovaného zadního krytu. Zdá se také, že menší (a nutno dodat “značně slabší”) varianta nepřijde o funkce, jako jsou snímač otisků prstů v hardwarovém tlačítku Domů či senzor tepové frekvence. K vidění je také gumové těsnění na vnitřní straně zadního krytu, které je příslibem odolnosti proti vodě. Na rozdíl od modelu S5 ovšem chybí krytka USB konektoru, takže je otázkou, zda S5 Mini poskytne odolnost dle standardu IP67.

Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy S5 Mini Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy S5 Mini

Technické parametry telefonu Samsung Galaxy S5 Mini

  • Displej: úhlopříčka 4,5, rozlišení 720 x 1280 obrazových bodů, SAMOLED
  • Procesor: dosud nepředstavený čtyřjádrový Samsung Exynos 3 Quad (Exynos 3470) taktovaný na 1,4GHz
  • Grafika: Mali-400 MP4 na 450 MHz
  • Operační paměť: 1,5 GB
  • Hlavní fotoaparát: 8 Mpx, schopný nahrávat video v rozlišení 1080p
  • Přední fotoaparát: 2,1 Mpx se záznamem videa ve VGA
  • Interní úložiště: 16 GB rozšiřitelné pomocí karty formátu microSD
  • Operační systém: Android 4.4.2 KitKat s nejnovější verzí grafické nadstavby TouchWiz
Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy S5 Mini Údajný snímek telefonu Samsung Galaxy S5 Mini

Podle zdroje bude Galaxy S5 Mini disponovat všemi režimy, známými z většího modelu, jako jsou Ultra Power Saving Mode, Private Mode, Kids Mode a další.

Zdroje: SamMobile, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)