Samsung Galaxy S5 má problém – čtečku otisků lze ošálit

S5-320

Mobilní telefon Samsung Galaxy S5 přinesl spolu se svým uvedením několik novinek. Jednou z nich je čtečka otisků prstů, která slouží pro nahrazení hesla při odemykání telefonu či k realizaci plateb pomocí služby PayPal. Společnost SR Labs nyní po sérii testů zjistila, že se s ním pojí jedno závažné bezpečnostní riziko.

Samsung Galaxy S5 tlačítka

Podle společnosti SR Labs, která provedla několik testů bezpečnosti, se s novým mobilním telefonem Samsung Galaxy S5 pojí závažné bezpečnostní riziko. Jeho čtečku otisků prstů lze totiž velmi jednoduše ošálit, a to pouze pomocí vhodného papíru, který dokáže zachytit váš otisk prstu. Zachycený otisk prstu na papíru poté stačí jednoduše přiložit na čtečku a případný útočník má vyhráno.

Toto pochybení se netýká pouze odemykání telefonu, které není omezeno určitým počtem pokusů, ale také platební služby PayPal. Speciální mobilní aplikace PayPal nově podporuje autorizaci platby pouhým přejetím prstu. Pokud vám tedy útočník sebere telefon a vhodným způsobem se mu povede získat i váš otisk prstu, tak byste se mohli dostat do velmi nepříjemné situace. Níže se můžete podívat na video, ve kterém je tento problém detailně popsán.

Video – Samsung Galaxy S5 – čtečka otisků prstů

Samsung Galaxy S5 Finger Scanner also susceptible to ordinary spoofs

Samsung Galaxy S5 Finger Scanner also susceptible to ordinary spoofs

 

Platební služba PayPal však čtečku otisků prstů v České republice nepodporuje, jedná se tedy zejména o zahraniční problém.

Líbí se vám integrace čtečky otisků prstů do mobilních telefonů?

Zdroj: Engadget.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)