Samsung Galaxy S5 – král Androidu přichází v novém kabátě (průběžně aktualizováno)

samsung-galaxy-s5-mwc-2014-24_610x458

Právě probíhá velmi dlouho očekávaná akce Samsung Unpacked5 2014, na které byl oficiálně představen nový mobilní telefon Samsung Galaxy S5. Mnoho informací se shoduje již s dříve uniklými fotografiemi a specifikacemi. Pojďme se ale ještě jednou podívat na to, co vlastně dnešní den Samsung představil – Samsung Galaxy S5.

samsung-galaxy-s5-mwc-2014-24_610x458

První, čeho si všimne snad každý, je vzhled samotného zařízení. Ten se velmi podobá starší verzi Galaxy S4. Telefon má klasicky zaoblené hrany a velmi známý stříbrný rámeček po straně. Domovské tlačítko je nově o něco více zaoblené než u předchůdce.

samsung-galaxy-s5-mwc-2014_610x458

Rozdíl ale nalezneme na zadní straně zařízení, která již nemá motiv kůže, ale skládá se z jakýchsi teček a prohlubní. Posuďte sami z fotografií níže.

samsung-galaxy-s5-mwc-2014-10_610x458

Pojďme se podívat na detailní specifikace:

  • Displej: 5,1-palcový SuperAMOLED s rozlišením 1080p.
  • Rozměry: 142 mm x 72,5 mm x 8,1 mm.
  • Váha: 145 gramů.
  • Procesor: 2,5 GHz čtyřjádrový Snapdragon 800.
  • RAM: 2 GB.
  • Fotoaparát: 16 MPx zadní, 2 MPx přední.
  • Baterie: 2 800 mAh.
  • Vnitřní úložiště: 16/32 GB + microSD karta.
  • Konektivita: NFC, Wi-Fi, USB 3, Bluetooth 4.0 low-energy, Wi-Fi 802.11ac, LTE.
  • Certifikace IP67 – odolnost proti vodě a prachu.

Specifikace máme za sebou, pojďme se krátce podívat na nové funkce.

Čtečka otisků prstů

Po vzoru HTC a Applu přichází s touto funkcí nakonec i Samsung. Čtečka otisků prstů se nachází v domovském tlačítku na spodní straně zařízení. Prst však nepůjde jednoduše přiložit, ale budete muset přes tlačítko přejet.

Samsung také oznámil partnerství s PayPal, což vlastníkům tohoto zařízení umožní provádět autentifikaci plateb právě pomocí otisků prstů.

Měření tepu přímo na telefonu

Ano, i toto je možné. Samsung do nového telefonu implementoval funkci pro měření vašeho tepu. Senzor se nachází na zadní straně zařízení pod fotoaparátem. Na senzor stačí jednoduše přiložit prst a o zbytek se postará aplikace S Health 3.0.

Fotoaparát

Samsung se v Barceloně pyšní jedním z nejrychlejších fotoaparátů v mobilním zařízení na celém světě. Podle všeho by zaostření fotografie mělo trvat pouhých 0,3 vteřiny, což je 3x rychlejší ostření než u staršího modelu S4.

IMG_9033

Další novinkou je realtime preview HDR, díky kterému uvidíte na displeji telefonu výsledek HDR ještě před pořízením fotografie.

Nechybí ani funkce slow motion, díky které budete moci natáčet zpomalená videa.

Další novinkou je funkce selektivního focusu. Pokud se ptáte co to znamená, tak se neobávejte, vysvětlení je totiž velmi jednoduché. Díky této funkci budete moci přeostřovat fotografie po pořízení. Telefon jich totiž vyfotografuje rovnou několik najednou, díky čemuž bude přeostření možné.

Videopohled a další informace naleznete v dalším článku.

  Chcete informace z první ruky? Sledujte nás na sociálních sítích. Nejrychlejší informace z MWC 2014!
Facebook
Google+
Twitter

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (156)