Komponenty Samsung Galaxy S5 stojí 5 100 Kč – 28 % prodejní ceny

samsung_buttons_ico

Zamýšleli jste se někdy nad tím, kolik stojí železo obsažené ve vašem telefonu? Pokud vlastníte Samsung Galaxy S5, tak vězte, že hodnota samotných součástek je  256 $, tedy zhruba 5 100 Kč. Dodejme, že telefon se aktuálně prodává za cenu přesahující 18 000 Kč. Částka zahrnuje pouze komponenty a není pochyb, že kdyby nová vlajková loď skutečně měla cenovku 5 100 Kč, výrobce by zkrachoval. Ostatní peníze z prodeje jdou na platy zaměstnanců, vývoj nových technologií a spoustu dalších věcí – třeba masivní marketing.

samsung galaxy S5 komponenty

Jaká cena je jednotlivých součástek? Prý nejdražší jež 5,1 SuperAMOLED displej, který má hodnotu 63 $. Následuje paměť RAM a datové úložiště, dohromady za 33 $. V porovnání s Galaxy S4 jsou komponenty v Galaxy S5 dražší o zhruba 400 Kč. Hardware tak stojí pouhých 28 % z celkové prodejní ceny. Perlička na závěr – poslední iPhone v sobě má součástky za zhruba 4 000 Kč.

Graf ceny produktu Samsung G900 GALAXY S5 poskytuje server Heureka.cz

Zdroj: AA.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)