Samsung Galaxy S4 odolný prachu a vodě? Pracuje se na něm!

s4_ico

Telefony odolné prachu a vodě se stávají trendem – příkladem budiž vlajková loď Sony Xperia Z, která na těchto vlastnostech postavila část své marketingové kampaně.

Sony postavila na odolnosti proti vodě část své marketingové kampaně Sony postavila na odolnosti proti vodě část své marketingové kampaně

Podle informací serveru SamMobile, který často přináší zákulisní informace ohledně produktů jihokorejského výrobce, chystá Samsung variantu Galaxy S4 odolnou proti vodě a prachu. Odvolává se přitom na manažera Young Soo Kima, který měl tuto informaci zveřejnit na tiskové konferenci jako odpověď na otázku, proč Samsung nevyrábí žádné vodotěsné zařízení.

Je evidentní, že Samsung tak reaguje na hozenou rukavici Xperie Z a jeho “es čtyřka” má šanci stát se druhým letošním chytrým telefonem, se kterým se nebudete muset obávat vlivu vody a prachových částic. Je otázkou, zda jsou právě toto vlastnosti, které zákazníci od Samsungu očekávají – možná by více ocenili použití kvalitněji působících materiálů, ze kterých je vyroben vnější plášť telefonu (ruku na srdce: Galaxy S4 pro nezasvěceného pozorovatele rozhodně nevypadá jako telefon za šestnáct tisíc korun). Je ale velmi pravděpodobné, že vodotěsný a prachotěsný Samsung najde na trhu svou cílovou skupinu zejména mezi uživateli, pracujícími nebo trávícími volný čas venku.

Samsung Galaxy S4 Samsung Galaxy S4

Galaxy S4 odolný prachu a vodě by měl být oficiálně oznámen v průběhu několika následujících týdnů. Jsme zvědavi, zda bude mít stejnou hardwarovou specifikaci, jako jeho “čistokrevný sourozenec”, nebo jestli výrobce pouze použije atraktivní název pro zcela jiné zařízení, jak jsme mohli vidět např. u Galaxy S III mini.

Otázky do diskuze: kolik byste byli ochotni připlatit za vodotěsnost a prachotěsnost Galaxy S4? Měli byste vůbec o taková vylepšení zájem?

Zdroje: The Android Soul, SamMobile a TechView.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)